LinkedIn’den Yeni Özellik: Rakipler

Dünyanın en popüler profesyonel sosyal ağı LinkedIn, geçtiğimiz gün yeni bir özellik duyurdu. Duyurduğu özellik ile beraber artık LinkedIn sayfaları, birbirine rakip olan sayfaların analizini görebilecek. LinkedIn tarafından yapılan açıklamada bu özelliğin rekabet ortamının daha da artabilmesi, şirketlerin verdiği hizmetlerin geliştirilebilmesi adına önemli bir adım olduğunu duyurdu. Yeni bir özellik olan rakipler özelliği ile beraber bundan böyle size rakip olan her türlü LinkedIn sayfasının teknik analizini alabilecek, sayfa kalitesini değerlendirebileceksiniz.

Küçük İşletmeler İçin Kolay Rekabet

LinkedIn’de küçük işletmeler için daha kolay bir rekabet ortamı yaratamaya çalışan LinkedIn, geçtiğimiz yıllarda çok daha fazla teknik geliştirme yapmaya başlamıştı. Ama bu zamana kadar geliştirilen hiçbir özellik rekabet özelliği kadar önemli olmadı. Özellikle sayfa kalitesi uyarıları, sayfa yönetimi için öneriler ve rakiplerin analizi gibi çeşitli etkinlikleri tek bir panelden sunabilecek bir özelliğin duyurulmuş olması LinkedIn’de yer alan küçük işletmeler için bulunmaz bir kaftan olacak. Peki, rekabet özelliği ne gibi avantajlar sağlayacak?

  • Sayfa kalitesi uyarıları ile LinkedIn sayfalarının daha popüler olması sağlanacak.
  • Sayfa yönetimi önerileri ile kullanıcılar ile doğru iletişim için önemli öneriler verilecek.
  • Rakip analizleri ile rekabetin dozu artırılacak. Rakiplerin sayfaları incelenebilecek, benzer öneriler alınabilecek ve çeşitli paylaşımlar için çeşitli öneriler verilebilecek.

LinkedIn Rakipler Özelliği Yayınlandı mı?

LinkedIn’in yayınlamış olduğu Rakipler özelliği henüz Türkiye için kullanıma sunulmuş değil. LinkedIn’den konu ile alakalı herhangi bir açıklama da yapılmadı. Şu an için bir test süreci aşamasında olduğu düşünülüyor. Aşağıda gördüğünüz görüntüler LinkedIn sayfalarından bir tanesine ait.

Bu sebeple görüntüler orijinal ve doğruluğu gösteriyor. LinkedIn rakipler özelliğinin tam olarak hangi tarihte ve hangi ülkelerde kullanıma sunulacağı da bilinmiyor. Konu ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz, LinkedIn rakipler özelliği ile ilgili önemli güncellemede anında buradan bildirim yapacağız.

Yorumlar