Snapchat Ekonomi Raporu Duyuruldu

Snapchat Ekonomi Raporu Duyuruldu

Snapchat ekonomi raporu yayınladı. Yayınlanan rapora göre Snapchat’ın finansal olarak zorlandığı görülüyor. Detaylar haberimizde.

Snapchat, son dönemleri incelediğimizde gayet iyi bir performans gösteriyor. Snapchat+ aboneliği ile beraber bu aboneliğe sahip olan kullanıcılara ayrıcalıklar getiren firma, bu yeniliğe ve daha pek çok yeni özelliğe rağmen mali raporlara bakıldığında çok da iyi görünmüyor. Snapchat+ sisteminin daha yeni çıktığını da hatırlatmak istiyoruz. Yeni açıklanan rapora göre firma, zor dönemden geçiyor.

Snapchat Ekonomi Raporu Paylaşıldı

Snapchat, son zamanlarda güncellemeler ile pek çok yeniliğin adresi oldu. Yapılan yeniliklerin yanı sıra şirket, yaşadığı büyümeyle de dikkatleri üzerine çeken bir yapıya sahip. Hindistan, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Pakistan ve Birleşik Krallık’ta yoğun bir şekilde kullanılan bu platform, her dönem daha fazla kullanıcı sayısına ulaşmayı sürdürüyor. Buna rağmen açıklanan finansal veriler, uygulamanın hangi noktada olduğunu gösteriyor.

Snapchat Ekonomi Raporu

Küresel anlamda yaşanan ekonomik problemler Snapchat ekonomi raporu üzerinde de etkili oldu. Bazı firmalar büyümeyi yavaşlatırken bazıları sadeleştirme uygulamaya başladı. Yaşanan olaylardan birisi de işten çıkarmalar olarak karşımıza çıktı. Şirket, kendine özgü donanım satışlarına da sahip. Yapılan açıklamaya göre Snapchat’ın elde ettiği gelir yılın ikinci çeyreğinde 1.11 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Snapchat aslına bakarsak yakın zamanda Snapchat+ adında bir abonelik çıkarmıştı. Bu aboneliğin firmaya önemli bir katkı sağlaması bekleniyordu. Henüz özellik yeni olduğu için raporlara tam olarak yansımadığı düşünülüyor fakat bir sonraki çeyrekte Snapchat+ aboneliğinin etkisiyle gelirlerin daha yüksek olması beklentiler arasında.

Snapchat’ın yaşamış olduğu bu durumun yanı sıra daha önce Twitter da 2022 yılının ikinci çeyreği için net zarar açıklamıştı. Twitter’ın yaşamış olduğu bu durumun sebebinin Elon Musk’ın satın almada belirsizliği ve ekonomik endişeler olduğu ifade edilmişti. Snapchat’ın da ekonomik açıdan zor zamanlar yaşaması dikkatleri üzerine çekti. Snap Inc. hisse değeri incelendiğinde yılın başından beri düştüğü gözlemleniyor. Buna göre 2022 yılının başında 50 dolara yakın seviyede bulunan hisse şu anda 9 ile 10 dolar arasında işlem görüyor.