Snapchat Masaüstü Uygulaması Geliştirdi

Snapchat Masaüstü

Snapchat masaüstü uygulaması geliştirdi. Masaüstü uygulaması geliştirdi fakat her kullanıcının kullanımına açık olmayacak.

Snapchat, her ne kadar ülkemizde sıklıkla tercih edilmese de Hindistan ve Amerika Birleşik Devletleri gibi bazı ülkelerde yoğun bir şekilde kullanılan bir yazılım. Sosyal medya devleri arasında yer alan Snapchat, son dönemlerde yaptığı yenilikler ile konuşuluyor. Bunlardan birisi de geliştirmiş olduğu masaüstü uygulaması oldu fakat bu uygulamayı her kullanıcı kullanamayacak. Peki bu uygulamaya nasıl sahip olunabilecek? Detaylar haberimizde.

Abonelere Özel Snapchat Masaüstü Yazılımı

Pek çok konuda sunduğu olanaklarla kendini ön planda tutan Snapchat, genel olarak mobil kullanıcılarına ağırlık veriyordu. Masaüstü kullanıcıları için bir yeniliğe imza atma kararı alan firma, aldığı karar ile birlikte masaüstü uygulamasını ortaya koydu. Web üzerinden girilebilen bu site sayesinde kullanıcılar, Snapchat uygulamasını bu şekilde rahatlıkla kullanabiliyor olacak.

Snapchat Masaüstü

Şimdilik bazı bölgelerde aktif olacağı duyurulan bu uygulamanın özellikleri arasında sohbet edebilme ve görüntülü görüşme yer alıyor. Ayrıca Snapchat kullanıcıları, bu uygulama ile birlikte Snap bağlantıları ile etkileşim sağlayabiliyor olacak. Kısacası özellikler, normal uygulamadaki ile benzer şekilde yer alacak. Aradaki fark masaüstünde daha geniş bir şekilde görüntüleme imkanının yer alıyor oluşu. Snapchat’ın web uygulamasına ek olarak yapılan bir diğer açıklamada uygulamanın yalnızca Snapchat+ aboneleri için sunulacağı da paylaşılan bir diğer bilgi oldu. Yani aylık 3,99 dolar karşılığında bu aboneliğe sahip olanlar Snapchat masaüstü uygulamasından yararlanabiliyor olacak.

Şimdilik Google Chrome üzerinden kullanılabilen bu uygulamanın gelecekte daha fazla tarayıcı desteğine sahip olmasının da sağlanması adına çalışmalar yapılabileceği ifade edilirken bununla birlikte yazılımın Avustralya ve Yeni Zelanda’da erişime açıldığı dile getiriliyor. Snapchat+ aboneliği ile beraber bir Snapchat üyesi, daha fazla ayrıcalığa sahip oluyor. Bunlardan birisi Snapchat’ın web sürümüne erişim olarak açıklanabilirken bununla beraber Ghost Trails özelliği de dikkatleri üzerine çekiyor. Aynı zamanda kullanıcıların Snapchat Plus rozeti sahibi olduğunu da belirtmiş olalım.

Yorumlar