Snapchat NFT Deneyleri Yapıyor

Snapchat NFT

Snapchat NFT konusunda önemli çalışmalara imza atmaya hazırlanıyor. Yapılan bu çalışmalar ile birlikte platform, NFT’ye destek verecek.

Snapchat, geçmişte ülkemizde sıklıkla kullanılan fakat sonrasında kullanımı azalan bir uygulama olsa da bazı ülkelerde halen yoğun bir kullanım oranına sahip. Hatta bu uygulama, son zamanlarda yükselişe geçmiş durumda. Kullanıcı sayısını arttıran uygulamada yer alan hikayeler özelliğinin de sonradan Instagram ile birlikte diğer platformlarda da yer aldığını ifade edelim. Her güncellemede kendini daha da geliştiren ve bu konuda etkili çalışmalar yürüten Snapchat, şimdi de benzersiz dijital eserler konusunda bir adım atıyor.

Snapchat NFT Geliştirmesi Yapıyor

NFT teknolojisinin de gelişmesiyle beraber pek çok firma da bu alanda çalışma yapmaya gayret ediyor. Aslına bakarsak son dönemlerde NFT’ye olan ilgide büyük bir azalma görüldü. Meta şirketinin metaverse ile ilgili yaptığı çalışma sonrasında NFT furyası büyük bir yükselişe geçmişti. Sonrasında düşüş eğilimi gösteren bu alan, artık eskisi kadar rekabetli değil fakat gelecekte bu piyasanın tekrar canlanması bekleniyor.

Snapchat NFT

Snapchat, bu alanda önemli bir çalışma gerçekleştiriyor. Buna göre firma, arttırılmış gerçeklik entegrasyonu ile beraber NFT deneyimi sunmak istiyor. Şu anda test aşamasında olan bu çalışmanın ne zaman tam olarak yayınlanacağı bilinmiyor olsa da gelecekte kullanıcılar Snapchat uygulamasında arttırılmış gerçekliği kullanarak benzersiz dijital nesneleri kullanabiliyor olacak.

Snapchat NFT çalışması yapıyor fakat bunun yanı sıra diğer platformlarda da çeşitli NFT çalışmaları dönüyor. Bunlardan birisi olarak Facebook’u gösterebiliriz. Facebook, yaptığı çalışma ile beraber kullanıcıların kendi sanat eserlerini paylaşabilmesi için bir vitrine imza atıyor. Buna göre Facebook üyeleri, NFT çalışmalarını yayınlayabilecek ve özel bir alanda sergileyebilecek. Bunun yanı sıra Instagram’da da NFT çalışması yapılıyor. Twitter ise metaverse evrenine giriş olarak kabul edilen Bitmoji konusunda bir adım attı. Daha pek çok platform, yaptığı NFT ve metaverse çalışmaları ile bu alanda etkili olmaya ve geleceği yazmaya devam ediyor. Peki sizce bu çalışmalar başarılı olacak mı?

Yorumlar