Snapchat Topluluklar Üzerinde Çalışıyor

Snapchat Topluluklar

Kullanıcıların severek kullanmış olduğu Snapchat topluluklar ile ilgili bir güncelleme yapmaya çalışıyor. Yeni güncellemeyi test eden bir kişi, paylaşım yaptı.

Snapchat, geçtiğimiz yıllarda ülkemizde sıklıkla kullanılan bir sosyal medya ağı idi. Instagram’da günümüzde yer alan hikayeler özelliği de Snapchat’tan geldi. Hatta hikayeye göre Meta, Snapchat’ı satın almak istedi fakat Snapchat, bu teklifi geri çevirince Snapchat’taki özellikler Instagram’a eklendi. Buna rağmen firma, kendini geliştirmeye devam ediyor. 2022 yılının Nisan ayı verilerine göre Snapchat, en çok Hindistan, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Pakıstan ve Birleşik Krallık’ta kullanılıyor. Hindistan’da 144 milyondan fazla kişinin kullandığı bu uygulama ülkemizde 13 milyondan fazla insan tarafından tercih ediliyor.

Snapchat Topluluklar

Snapchat Topluluklar Özelliği Ekliyor

2022 yılının ilk çeyreğinde 332 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşan Snapchat, her geçen dönem daha da yükseliyor. Yaptığı yeniliklerle insanların ilgisini çekmeyi başaran platform, son olarak topluluklar üzerinde çalışmaya başladı. Yeni özelliğe göre Snapchat üyeleri, profil üzerinden topluluklar ekleyebiliyor olacak. Eklenen topluluklar sayesinde kullanıcının ilgilendiği topluluklar diğer kişilere görülebiliyor hale gelecek. Yeni özellik ile beraber daha pek çok detay henüz açıklanmasa da bazı bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

Aslına bakarsak Snapchat topluluklar özelliğinin geliştirildiği aylardır bilinen bir gerçek. Yakın zamanda bu yenilik ile ilgili yapılan yeni bir geliştirme, dikkatleri tekrardan buraya çekti. Bu konuya geçmeden önce toplulukların nasıl kullanıldığına değinelim. Bir kullanıcı, profilindeyken “+ Add Community” butonuna basarak topluluk ekleyebiliyor. Topluluklar, profil adının altında görünüyor. Yani bir kullanıcı, bir hesabın profiline girdiğinde topluluklar ile karşılaşıyor.

Yakın zamanda ortaya çıkan bir haberde Snapchat’ın bu özellik ile ilgili yenilikler yaptığı görüldü. Buna göre Snapchat, topluluğa katılma konusunda yeni seçenekler sunuyor. Kullanıcılar toplulukları görüntüleyip istediği topluluklara katılabilecek. Topluluklar, aynı gruplar gibi bu üyelere özel paylaşımlar yapmayı sağlayan bir alan. Örneğin bu topluluğun içerisinde bulunan kullanıcılara özel yayınlar yapılabilir. İsteyen kullanıcılar, kendi topluluğunu kurarak topluluk üyelerini buraya davet edebilir. Dediğimiz gibi bu özellik henüz geliştirilme aşamasında yer alıyor.

Yorumlar