Snapchat, Yeni Özelliklerinin Lansmanını Yaptı. Snapchat Web Herkese Açıldı

Snapchat,  Yeni Özelliklerinin Lansmanını Yaptı. Snapchat Web Herkese Açıldı

Snapchat, uygulama için yeni özelliklerini duyururken; daha önce Snapchat+ için özel olan web platformunu da tüm kullanıcılar için kullanıma sundu.

Uygulama için eklenen özelliklere göz attığımızda, okunmayan mesajları ve hikayelere cevap verme için yönetimi kolaylaştıran “Sohbet Kısayolları (Chat Shortcuts)” özelliği ekledi.

Yukarıdaki örnekte görebileceğiniz gibi mavi kutucuklu bölümde (Unread / Okunmayan Mesajlar Bölümü) farklı filtrelere ait kısayollarla beraber gelen bu alanda farklı özellikler arasında geçiş yapabilmektesiniz.

Snapchat’ a göre bu özellik şu şekilde ifade edilmiş:

“Sohbet Kısayollarımız okunmayan bir mesajları, cevap beklenen mesajları göstereceği gibi doğum günü gibi özel günleri de sizlere hatırlatarak; hiçbir özel günü kaçırmayacaksınız.”

Bu özellik için genele baktığımızda çok fazla iletişimde/etkileşimde olan kullanıcılar için oldukça fayda sağlayacak bir özellik olarak görünmekte.

Uygulama için eklenen özelliklere devam ettiğimizde, bir yenilik de stickerlarda olmuş ve “Hikayeler için Soru Stickerları ( Question Stickers for Stories)” eklenmiş. Bilenler bilir benzer özellik Instagram ve diğer uygulamalarda da mevcuttu.

Uygulama için eklenen son özelliğine baktığımızda ise bu özellik IOS 16 kullanıcılarını ilgilendirmekte. Snapchat, IOS 16 kullanıcıları için “Yeni Kilit Ekranı Widgetları (Lock Screen Widgets) eklemiş. Bu özellik sayesinde Snapchat bildirimlerine erişimi ve yönetimi kolaylaştırmakta, mesajlara doğrudan erişim sağlayabilmektesiniz.

Son olarak; yukarıda bahsettiğimiz özellik Snapchat for Web (Snapchat Masaüstü Uygulaması) tüm kullanıcıların kullanımına sunuldu. Daha önce sadece Snapchat+ kullanıcılarına sunulan bu özellik sayesinde artık bilgisayarlarınız üzerinden video görüşmeleri, mesajlaşma vb. işlemleri gerçekleştirebileceksiniz.

Bu yeni platform ile birlikte Snapchat her daim arkadaş çevrenizle etkileşimde kalabileceksiniz.

Snapchat for Web i denemek, göz atmak isterseniz bu adresten ulaşabilirsiniz.

https://accounts.snapchat.com/accounts/login