Snapchat Yenilikleri Duyuruldu

Snapchat Yenilikleri

Snapchat yenilikleri neler? Snapchat uygulaması son zamanlarda pek çok güncellemeye kavuştu. Peki uygulamada neler değişti?

Snapchat, yaptığı yeniliklerle öne çıkan bir platform. Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde de sıklıkla tercih edilen bir platform olan Snapchat, son zamanlarda pek kullanılmasa da uygulama Amerika Birleşik Devletleri’nde halen tercih ediliyor. Uygulamaya eklenen pek çok yenilik var. Peki uygulamada son zamanlarda hangi değişiklikler yapılmış oldu? Gelin bu haberimizde sizlere Snapchat yeniliklerinden söz edelim.

Snapchat Yenilikleri

Snapchat’ın en son paylaştığı güncelleme Snap Originals olarak yer alıyor. Snapchat ekibi, Snap Originals ismiyle pek çok orijinal içerik yayınlıyor. Snapchat fenomenleri için hazırlanan bu içerikler çeşitli hikayelere konu oluyor. Yakın zamanda ise yeni orijinal içerikler Snapchat kullanıcılarıyla buluştu. Bunlar arasında Daring Simone Biles, Reclaim(ed), Run for Office ve La’Ron in a Million yer alıyor. Kullanıcılar, bu içeriklere ulaşıp farklı bir deneyime ortak olabilir.

Snapchat Yenilikleri

Snapchat’ın yakın dönemde aldığı bir diğer yenilik yönetmen modu olarak açıklandı. Profesyonel içerikler yapmak isteyenler için yayınlanan yeni güncelleme, video paylaşımlarının daha iyi olmasına olanak tanıyor. Yönetmen modu, daha fazla kamera aracı sunmayı amaçlayan ve videoların daha kaliteli olmasına imkan tanıyan bir özellik. Bu mod ile birlikte gelen yeniliklerden birisi çift kamera modu. Kullanıcılar, aynı anda hem ön hem arka kamerayı aktif kullanarak çekim yapabiliyor.

Snapchat yenilikleri arasında yer alan yönetmen modu ile beraber gelen bir diğer özellik yeşil ekran modu olarak açıklanabilir. Yeşil ekran özelliği sayesinde videonun arka planı hızlı bir şekilde dönüştürülebiliyor hale geliyor. Bir diğer araç hızlı düzenleme özelliği olarak Snapchat kullanıcılarını karşılıyor olmakta. Bu özellikle birlikte Snapchat üyeleri birden fazla Snap düzenlemesi yapabiliyor. Önce iOS için yayınlanacak olan yönetmen modu sonrasında Android işletim sistemine geliyor olacak.

Bir diğer yenilik Minis olarak açıklanabilir. Minis, 2020 yılından beri yayın hayatına devam eden bir geliştirici aracı olarak tanımlanabilir. Snapchat ekibi, bu araç üzerinde yaptığı bazı geliştirmeler ile beraber sisteme yeni bileşenler ekledi. Bu da yazılım geliştiricilerinin Minis üzerinde daha fazla yetkiye sahip olması demek.

Yorumlar