Akbank Sosyal Medya Hesabı Olanlara Destek Veriyor

Akbank sosyal medya

Türkiye’nin en büyük bankalarından birisi olan Akbank sosyal medya hesabı olanlar için özel bir program başlattı. Yeni program bazı kişileri ilgilendiriyor.

Akbank, günümüzün en büyük bankalarından birisi olarak bizleri karşılıyor. Gençler ve girişimciler için bu zamana kadar pek çok projeye imza atan banka, şimdi de influencer ve sosyal medya işi ile uğraşanlar için önemli bir karara yelken açtı. “Dijital İşler Hesabı” olarak adlandırılan yeni program, pek çok sosyal medya fenomeninin işine yarayabilir.

Akbank Sosyal Medya Hesabı Olanlar için Yeni Programını Duyurdu

İnternet üzerinden gelir elde eden pek çok kişi mevcut. İster Facebook ve Instagram gibi herhangi bir sosyal medya hesabından gelir elde edilsin ister mobil uygulama için kazanç sağlansın dijital pazarlamaya adım atan pek çok kişi vergi ve diğer kesintileri ödeme konusunda zorluklar yaşıyor olabilir. Bu gibi zorlukların üstesinden gelmek için muhasebe tutanlar dahi bulunabiliyor.

Akbank sosyal medya

Bu doğrultuda Akbank, yeni hizmetinden bahsediyor. Yeni duyurulan “Dijital İşler Hesabı” hizmetine göre artık dijital meslek sahibi olanlar bu hizmet üzerinde banka hesabı kurarak birçok işlemi gerçekleştirebiliyor hale gelecek. Akbank sosyal medya içerik üreticileri, mobil oyun geliştiricileri ve YouTube video içerik üreticisi gibi daha pek çok alanda dijital hizmet sunmakla uğraşanlar için önemli bir karar aldı. İnsanlar Akbank’ın sunduğu bu hizmetten faydalanarak pek çok ayrıcalığın da sahibi oluyor.

Bireysel olarak vadesiz bir şekilde açılan ticari hesap için İstisna Belgesi gerekiyor. Bu hesaba yatırılan her bir miktar üzerinden otomatik olarak vergi kesiliyor. İşlemler otomatik bir şekilde vergi dairesine bildiriliyor ve bu şekilde hesap sahibinin ekstra bir çaba sarf etmesi gerekmiyor. Yıllık 880.000 TL’ye kadar gelir elde edenler için %15 vergi kesintisi yapılıyor. Bu hesap ile beraber ticari kullanıcılar EFT yapabilir, para çekebilir, ATM’lerden yararlanabilir ve bu gibi pek çok avantajdan faydalanabilir.

Yorumlar