Google Tehdit Altında Olduğunu Açıkladı

Google Tehdit

Google tehdit altında olduğunu açıkladı. Firma, yaptığı açıklamada kendilerini Instagram ve TikTok’un tehdit ettiğini ifade etti.

Google, 1998 yılında kurulduğundan bu yana pek çok yeniliğe imza atan önemli bir firma oldu. 2000’li yıllardan sonra çeşitli projelere giren ve özellikle arama motoru ve video paylaşım platformu hizmetiyle tanınan bu şirket, günümüzde de halen varlığını sürdürüyor olsa da Google’ın bir yöneticisinden gelen bilgiye göre firma, Instagram ve TikTok tarafından tehdit altında. Peki bu nasıl oldu? Gelin haberimizde bu konuya güzel bir şekilde değinelim.

Google Tehdit Altında Olduğunu Duyurdu

Google’da çalışan bir yönetici, yaptığı açıklamada Instagram ve TikTok’un Google şirketini tehdit ettiğini dile getirdi. Firmanın neden böyle biri şey düşündüğü sorulduğunda ise insanların artık Google’da daha az arama yaptığı olarak açıklanıyor. İnsanların Google’ı kullanmak yerine Instagram ve TikTok gibi platformlarda arama yaptığını ifade eden Google yetkilisi, bununla beraber Google Haritalar’ın kullanım oranında da azalma olduğunu ifade etti.

Google Tehdit

Bu konuya bir örnek gösteren Google çalışanı, örnek olarak Google’da bir mekanı aramak yerine gençlerin Instagram’da mekanı arayarak o mekanda paylaşılan görselleri incelediğini söyledi. Yani gençler, Instagram’da mekan araştırması yapıyor ve buradaki fotoğraf ve videoları inceleyerek mekanın nasıl bir yer olduğunu tespit ediyor. Google, bundan dolayı kendilerinin tehdit altında olduğunu belirtiyor. Özellikle genç kullanıcıların %40’ının bu şekilde arama yaptığı söyleniyor.

Google tehdit altında fakat bu konuda nasıl bir çözüm arayışına girdi? Bundan da bahseden Google yetkilisi, neler yapılabileceği hakkında bilgiler sağladı. Buna göre şirket, gençlere hitap eden yeniliklerin yapılması gerektiğini vurgulayarak yapılabilecek şeylerden birisinin arttırılmış gerçeklik ve yapay zeka teknolojisi üzerinde durmak olduğunu açıkladı. Bu konuya bir örnek veren Google personeli, arttırılmış gerçeklik gözlüğü ile bakılan bir nesne hakkında hemen bilgi alınabileceğini ifade etti. Eğer Google, bu konuda önemli bir adım atmazsa şirketin reklam gelirlerinin ciddi anlamda düşeceği belirtilen bilgiler arasında.

Yorumlar