Pinterest API Üzerinde Geliştirme Yapıyor

Pinterest API Üzerinde Geliştirme Yapıyor

Pinterest API geliştirmesi yapıyor. Yapılan bu çalışma ile beraber geliştiriciler, bu API’den yararlanarak kendi uygulamalarını geliştirebiliyor olacak.

Günümüzde pek çok API bulunuyor. API, “Application Programming Interface” olarak yer alıyor. Yani Türkçe olarak “Uygulama Programlama Arayüzü” şeklinde ifade edilebilir. API ile birlikte geliştiriciler, birçok şeye erişim sağlayabiliyor. Örnek vermek gerekirse bir web sitesinin API’sini kullanan bir geliştirici, o sitedeki verilere kendi geliştirdiği uygulama ve API arasındaki bağlantıyla ulaşım sağlayabiliyor. Örnek olarak bir kullanıcının verileri çekilebilir veya kullanıcı adına paylaşım yapılabilir. Bunun için güvenlik katmanları da yer alıyor. Yani doğrudan paylaşım yapılmıyor. Pinterest de bu konuda attığı adım ile geliştiricileri memnun etmiş durumda.

Pinterest API

Pinterest API Geliştiriyor

Pinterest, koleksiyonculuk konusunda önemli bir yere sahip. Pek çok kişi, kendi koleksiyonunu ortaya koyarak koleksiyon ile alakalı içerikleri buraya ekleyebilir. Örneğin oyun koleksiyonunda oyun içerikleri, gece çekimi koleksiyonunda ise gece çekimiyle ilgili içerikler bulunur. Bu konuda etkili bir uygulama olan Pinterest için sunulan API, Pinterest’le ilgili geliştirilecek olan uygulamalara ışık tutacak.

Pinterest, yaptığı yeni API güncellemesinde ürün etiketleme konusunda bir adım atmış oldu. Buna göre API’yi kullanan geliştiriciler, koleksiyon içerisinde yer alan bir görseldeki herhangi bir pozisyona etiket ekleyebiliyor olacak. Bu güncelleme ile beraber alışveriş deneyiminin de geliştirilmesi planlanıyor. Bu sistem şu şekilde çalışacak: Görsel içerisinde bir kısım etiketlenecek ve etiketlenen kısımda çıkacak olan bilgi kutusunda görsel, başlık ve açıklama yer alacak.

Pinterest API ile ilgili yapılacak olan bir diğer güncelleme ürün kataloğu için video ekleme seçeneği. Ürün satışı gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar, bu seçenek ile beraber video ekleyebilecek ve ürünü daha iyi tanıtabiliyor hale bürünecek. Yapılan bir diğer yenilik olarak mağaza sekmesinden bahsedebiliriz. İşletme sahibi olanlar ürünlerini satmak için artık mağaza kısmından faydalanabiliyor olacak. Bu kısımda yer alan ürünlere müşteriler, hızlı bir şekilde ulaşabilecek. Kendini geliştiren Pinterest, bu konuda önemli bir adım atmış durumda.