Twitch Bağış Konusunda Yeni Bir Adım Attı

Twitch Bağış Konusunda Yeni Bir Adım Attı

Twitch bağış özelliği ile ilgili aldığı yeni karar ile insanların olumlu yönde tepkisini aldı. Bu özellik ile beraber bazı kuruluşlar olumlu etkilenecek.

Günümüzün en popüler uygulamaları arasında bizlerin karşısına çıkan Twitch, yayıncılara pek çok özellik sunmasıyla biliniyor. Bu özellikler arasında kanala baskın yapma, hedef belirleme ve klip yayınlama gibi çeşitli özellikler bulunuyor. Platform, bu özelliklerinin yanı sıra insanlar izleyicilerin yayıncıya bağış yapması konusunda da önemli bir yer. Bu sayede yayıncılar bir miktar gelir elde edebiliyor. Twitch, buna ek olarak yeni bir özelliği tanıttı. Bu özellik ile beraber ihtiyaç sahiplerine daha hızlı ulaşım sağlanabiliyor olacak.

Twitch Bağış Özelliğini Geliştiriyor

Twitch, yeni özelliği ile birlikte takdir topladı. Artık yayıncılar bir hayır kurumu için bağış toplayabiliyor olacak. Dünya üzerinde yardıma muhtaç pek çok canlı bulunuyor. Bu canlılara en iyi şekilde yardımın ulaştırılması adına çeşitli çalışmalar ve bağış kampanyaları gerçekleştiriliyor. Hastalık, kıtlık, kuraklık ve bu gibi çeşitli olaylarda bağış toplanabilir. Kampanyaların daha hızlı yayılması için ise büyük platformlar mevcut. Bu platformlardan bazıları bu konuda hayır kurumlarına destek olmaya çalışıyor. Destek olan uygulamalardan birisi de Twitch oldu.

Twitch Bağış

Firma, geliştirdiği yeni özellik ile beraber yayıncıların hayır kurumları için bağış toplayabilmesine imkan tanıyor. Bu özellik ile beraber izleyiciler, yayın üzerindeyken hayır kurumuna bağış yollayabiliyor olacak. Bazılarının aklına şöyle bir soru takılabilir: Bu bağışı hayır kurumuna yayıncı mı gönderecek? Tabii ki hayır. Twitch, bağışı doğrudan hayır kurumuna göndererek bu şekilde işlemi tamamlıyor olacak.

Twitch bağış özelliği hakkında dikkat çeken bir diğer detay toplanan bağışlardan komisyon alınmayacağı. Yani Twitch, hayır kurumu için toplanan bir bağıştan kesinti yapmayacak. Bu para doğrudan hayır kurumuna gönderiliyor olacak. Bu sayede bağış, adrese düzgün bir şekilde ulaşmış olacak. Şu bilgiyi de verelim ki şimdilik belirli hayır kuruluşları için destek sağlanıyor. Yani Twitch’te bulunan hayır kuruluşları arasında seçim yapılmalı.