WhatsApp Avatar Sistemi Geliştiriyor

WhatsApp Avatar

WhatsApp avatar özelliğini duyurdu. Duyurulan yeni özellik ile birlikte kullanıcılar, kendi avatarlarını oluşturabiliyor hale gelecek.

Günümüzün en çok kullanılan uygulamaları arasında bizlerle buluşan WhatsApp, sunduğu pek çok olanak ile kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran bir yazılım. Sohbet alanında önemli yenilikleriyle insanlara kaliteli bir uygulama sağlayan WhatsApp, şimdi de sohbet etmeyi daha eğlenceli hale getirmek istiyor.

WhatsApp Avatar Özelliği Yazıyor

WhatsApp, yeni özelliği ile beraber kullanıcıların avatar sisteminden yararlanmasını sağlıyor. Buna göre WhatsApp kullanırken artık kullanıcıların kendine özgü bir avatarı bulunabilecek. Boydan boya oluşturulabilecek olan bu avatarlar, kullanıcının kendi kişiliğini yansıtıyor olacak. Kullanıcı ister kapalı, ister açık, ister daha farklı bir tarz üreterek bu şekilde arkadaşlarıyla sohbet edebiliyor hale bürünecek. Henüz geliştirme aşamasında bulunan bu özellik ile beraber WhatsApp kullanıcıları, avatarları görüntülü görüşme sırasında maske olarak kullanabilecek veya sohbette çıkartma olarak gönderebiliyor olacak.

WhatsApp Avatar

WhatsApp avatar özelliği dışında platformda yer alması beklenen bir diğer şey geçmiş katılımcılar özelliği olarak bizleri karşılıyor. Bildiğiniz üzere uygulamaya daha öncesinde gruptan sessizce çıkma özelliği gelmişti. Bu özellik ile beraber bir kullanıcı, diğer grup üyelerini rahatsız etmeden sessiz bir şekilde ayrılabiliyordu. WhatsApp, yaptığı yeni güncellemede geçmiş katılımcıların bulunduğu bu listede sessizce ayrılacak olan kullanıcıların da yer alacağını ifade etti. Ayrıca geçmiş katılımcılar 60 güne kadar saklanacak.

Bir diğer yeniliği incelediğimizde yeni bir sohbet filtresi eklendiği görülüyor. Artık kullanıcılar arama yaparken fotoğraflar, videolar, bağlantılar, GIF paylaşımları, sesler ve belgeler dışında okunmamış sohbetleri de filtreleyebiliyor olacak. Aslına bakarsak bu özellik daha öncesinde eklenmişti fakat sonradan kaldırıldı ve şimdi tekrardan yer almaya başladı.

WhatsApp için geliştirilen bir diğer özellik hızlı tepkiler olarak bizlerle buluşuyor. Buna göre kullanıcılar, durum paylaşırken seçilmiş olan 8 tepki arasından birine basarak hızlı bir şekilde reaksiyon gösterebiliyor. Bu özellik sayesinde tepki vermek daha kolay bir hale geliyor.

Yorumlar