WhatsApp Belgeler için Yeni Bir Özellik Geliştiriyor

WhatsApp Belgeler

WhatsApp belgeler ile ilgili yeni bir özellik geliştirdiğini duyurdu. Bu özellik ile beraber kullanıcılar, belgeler üzerinde bazı yetkilere sahip olabilecek.

Günümüzün sıklıkla kullanılan sohbet tarzı uygulamalardan birisi olan WhatsApp, son dönemlerde sık sık güncellemelere konu oluyor. Bununla birlikte henüz beta sürecinde olan yeni bir özellik bizlerin karşısına çıkmış durumda. Kullanıcılar için bazı olanaklara imkan tanıyan bu özellik sayesinde insanlar, belgeler üzerinde daha fazla ayrıcalığa sahip olacak. Peki bu ayrıcalıklar neler? Gelin hep beraber inceleyelim.

WhatsApp Belgeler Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp, 2 GB’a kadar olan belgeleri paylaşmaya izin veren bir uygulama. Bu doğrultuda kullanıcılar WhatsApp yazılımından yararlanırken bu boyuta kadar olan belgeleri sorunsuzca yayınlayabiliyor. Belge paylaşımında yer alan bazı kısıtlamalar da insanların dikkatini çekmiş olmalı ki geliştirici ekibi, bu konuda önemli bir adıma imza atmış bulundu. Buna göre artık belge paylaşırken belgenin ismini güncellemek mümkün olacak. Yeni özellik ile beraber bir kullanıcı, belge paylaştığında belgenin asıl ismi yerine farklı bir isim kullanabilecek. Örneğin belgenin ismi “Proje 1.doc” olsun. Belgenin ismi “Ev Projesi” şeklinde veya farklı isimlerle güncellenebilir olacak.

WhatsApp Belgeler

WhatsApp belgeler ile ilgili bu şekilde bir yeniliğe başvururken kullanıcılar, belge isimlerinin nasıl güncelleneceğini de merak edebilir. Bunun için mesaj ekleme kısmı kullanılıyor. Bir WhatsApp kullanıcısı, belge ekledikten sonra mesaj ekleyerek belge adını değiştirebilir. Yeni özellik hakkında bilinen bir diğer detay başlığın görsel olarak yer alması. Yani belge paylaşılırken belgenin üzerindeki görselde yazı yer alacak. Bu da belgenin daha estetik görünmesine imkan tanıyacak.

WhatsApp geliştirme ekibinin uygulamış olduğu bu yenilik ile birlikte kullanıcılar, artık bir belgeyi rahatlıkla bulabiliyor olacak. Çünkü belgenin başlığını güncellemek ve görsel bir şekilde bu başlığa ulaşmak, belgeye de kolay bir şekilde ulaşmaya imkan tanıyan bir sistem sunuyor. Özelliğin ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor. Ayrıca özelliğin ilk olarak WhatsApp Desktop beta sürümünde yer alacağını ifade edelim.

Yorumlar