Instagram’a “Mola Ver” Uyarısı

Instagram’a “Mola Ver” Uyarısı

Dünyanın en sevilen sosyal medya platformlarından bir tanesi Instagram son dönemde oldukça çalkantılı dönemler yaşıyor. Sürekli olarak yaşanan erişim sorunları ve eski Facebook çalışanlarının açıklamaları sosyal medya devini son derece zorlu bir sürece soktu. Instagram ise bu zorlu süreçten başarılı bir şekilde ayrılmak adına yeni atılımlar yapacağını açıkladı.

Facebook Küresel İlişkilerden Sorumlu Başlan Yardımcısı Nick Clegg yaptığı açıklamada Instagram’ı artık gençler için daha faydalı ve doğru kullanılabilen bir platform haline getirmek istediklerini söyledi. Bunun için adımlar atılacağını dile getiren Clegg bunların ilk sırasında Instagram mola ver uyarısı olduğunu söyledi. Hedef kullanımı daha dengeli bir hale getirmek olacak.

Uzun Kullanım Süreleri Uyarılacak!

Instagram gün içerisinde sürekli olarak tercih edilen bir uygulama. Instagram profili bulunan kişiler sürekli olarak paylaşımlar yapıp diğer insanlar ile etkileşime geçiyorlar. Bu durum Instagram için de oldukça önemli. Uygulamanın sürekli olarak tercih edilmesi çok daha başarılı bir platform haline gelmesini sağlıyor. Ancak bunun olumsuz etkileri de ortaya çıkmakta.

Instagram mola ver

Son dönemde Instagram kullanımının istenmeyen olaylara sebebiyet vermesi yeni adımların atılmasını gerekli kıldı. Instagram mola ver uyarısı ile birlikte uzun süre platformda kalan ve gündelik hayatını arka plana atmaya başlayan kişiler uyarılmış olacak. Daha önce herhangi bir sosyal medya platformunun platformdan artık ayrılmayı talep etmesi görülmemiştir. Bu da verilen kararın ne kadar radikal olduğunu ortaya koyuyor.

En Önemlisi Kullanıcı Güvenliği

Facebook yetkilisi tarafından yapılan açıklamada Instagram kullanıcılarının uzun süre platformda kalmasının geçmiş dönemlerde üreticileri oldukça memnun ettiği açıklandı. Platformun başarısını gösteren bir etmen olan uzun kullanım süreleri üzerinde yapılan araştırmalar bu sürecin kullanıcı güvenliğini olumsuz etkilediği gösteriyor.

Son dönemde Instagram odaklı yaşanan olaylara değinen başkan yardımcısı kullanıcı güvenliğinin artık Instagram için ilk öncelik olduğunu açıkladı. Instagram mola ver uygulamasının da bu yönde bir adım olduğunu dile getiren Nick Clegg bu sayede kullanıcıların kısa da olsa uygulamayı kullanmaya ara vereceğini ve gerçek hayata dönüşler yapacağını açıkladı. Böylece çok daha güvenli bir sosyal medya platformu oluşturulması amaçlanıyor.