Reddit Yorumlar için GIF Özelliği Ekledi

Reddit Yorumlar

Reddit yorumlar ile ilgili önemli bir özelliği kullanıcılara sundu. Artık Reddit üyeleri, yorumlar üzerinde GIF paylaşımı yapabiliyor hale gelecek.

Günümüzün en büyük topluluk sitelerinden birisi olan Reddit, internet kullanıcılarına sunduğu pek çok olanak ile biliniyor. Bu platformda kullanıcılar kendi topluluklarını kurarak bu toplulukta paylaşımlar yayınlayabiliyor. Topluluk kuran kullanıcılar, pek çok özellik sayesinde bu topluluğu geliştirerek buradaki ortamın daha aktif olmasını sağlayabiliyor. Reddit, yakın zamanda r/place etkinliği ile beraber pek çok kullanıcının bir araya gelerek etkinlik yapmasına vesile olmuştu. Zaman zaman yenilikler ile gündeme gelen Reddit, şimdi de yorum paylaşma kısmına yeni bir özellik ekleme kararı aldı.

Reddit Yorumlar için GIF Desteği Ekledi

Reddit kullanan bir kullanıcı, Reddit’te bir gönderinin altına yorum yaparak o konu ile ilgili düşüncelerini dile getirebilir. Artık yorum yapan bir kullanıcı GIF paylaşımına da sahip olabiliyor hale gelecek. GIF paylaşımı için GIPHY altyapısının kullanılacağı belirtiliyor. GIPHY, dünyanın en büyük GIF paylaşım platformlarından birisi. Burada yer alan pek çok GIF sayesinde yorum yapan bir kullanıcı, GIF araması yaptığında istediği pek çok görseli rahatlıkla bulabilecek.

Reddit Yorumlar

Reddit, yaptığı açıklamada “Bugünden itibaren GIPHY’nin denetlenen GIF kitaplığı aranabilir ve bunlar doğrudan yoruma eklenebilir. Ayrıca kullanıcılar GIF eklerken arama yaparak istediği görseli bulabilir. Alt topluluklarda da desteklenecek olan bu özellik için yetkililerin denetleme izni de bulunacak.” sözlerine yer verdi.

Aslına bakarsak GIF özelliği daha öncesinde de mevcuttu fakat GIF paylaşmak için aylık ücret ödemek gerekiyordu. Aylık ücret ödemesi yapan bir kişi güçlendirme sahibi olduğu için Reddit yorumlar için GIF paylaşımı yapabiliyordu. Bunun yanı sıra HD video yükleme gibi pek çok özellik de bu abonelik de yer alıyordu. Artık her kullanıcı için aktif olan bu özellik sayesinde yorumlarda herkesin GIF paylaşması mümkün hale geldi. Yeni özelliğin herkese hayırlı olmasını diliyoruz.

Yorumlar