WhatsApp Doğrulama Konusunda Yeni Adım Atıyor

WhatsApp Doğrulama

WhatsApp doğrulama ile ilgili yeni bir adım atıyor. Atılan bu adım ile birlikte artık doğrulama işlemlerine bir yenisi daha eklenmiş olacak.

WhatsApp, kullanıcılar için pek çok imkanı sunmaya gayret ediyor. Bazı konularda farklı alternatifler de üreten firma, WhatsApp üyelerine kolay gelebilecek yöntemlere de imkan tanımaya çalışıyor. Örnek vermek gerekirse WhatsApp için sağlanan doğrulama sistemi, çeşitli şekillerde yapılabiliyor. Artık buna bir yenisi daha ekleniyor. Peki yeni doğrulama sistemi nasıl olacak? Gelin hep beraber detaylarıyla öğrenelim.

WhatsApp Doğrulama Yöntemleri Artıyor

Normal şartlarda WhatsApp uygulaması ile birlikte doğrulama işlemi uygularken öncelikle yazılımı başlatıyoruz. Sonrasında telefon numarasını giriyoruz ve ardından gelen SMS kodunu giriyoruz. Eğer aynı telefon üzerinde mesaj geliyor ise bu şekilde kod otomatik bir şekilde giriliyor bu ekran hızlıca geçiliyor. Ardından Google Drive üzerinde yedekleme var ise bu yedekleme çekilebiliyor. Bu işlemin ardından profil adı giriliyor ve WhatsApp deneyimine başlanabiliyor.

WhatsApp Doğrulama

WhatsApp doğrulama ile ilgili yeni bir adım atılıyor. Buna göre artık SMS ile kod doğrulaması dışında flaş arama ile doğrulama yöntemi de kullanılabiliyor hale gelecek. Yeni sistem ile beraber WhatsApp hesabına girmek isteyen bir kullanıcı, telefon numarasını girdikten sonra SMS ile doğrulama yapmadan daha hızlı bir şekilde girmek istiyor ise veya doğrulama yapamadıysa flaş arama ile doğrulama aşamasına yönlendirilecek. Bu aşamada kullanıcının arama kaydına ulaşma iznini uygulamaya vermesi gerekiyor. Çünkü doğrulama için arama kaydının görüntülenmesi önemli bir durum.

Flaş arama sistemi aktif edildiği durumda bir süre sonra telefon kısa bir süreliğine çalıyor ve ardından kapanıyor. Yaşanan bu olayın ardından WhatsApp uygulaması, arama geçmişindeki son aramayı inceleyerek kodu bu şekilde alıyor. Kod, WhatsApp’ın gönderdiği kod ile eşleşiyor ise hesaba hemen giriş sağlanıyor. Bu sistemin amaçlarından birisi SMS kod ile uğraşmak istemeyenler veya sorun yaşayanlar için daha hızlı bir giriş imkanı sunmaya çalışmak.

Yorumlar