WhatsApp Mesaj Raporlama Özelliği Geliştiriyor

WhatsApp Mesaj Raporlama Özelliği Geliştiriyor

WhatsApp mesaj raporlama konusunda önemli bir çalışmaya imza atıyor. Yapılan bu yenilik ile beraber artık istenilen mesajı şikayet etmek mümkün hale gelecek.

WhatsApp, zaman içerisinde uygulamada yaptığı güncellemelerle insanların daha iyi bir deneyim almasına imkan tanımaya çalışıyor. Şimdi de masaüstü üzerindeki WhatsApp kullanıcıları için yeni bir özelliği test eden geliştirici ekibi, henüz geliştirilen bu uygulamayı resmî olarak yayınlamadı. Yeni çıkacak olan özellik ile beraber kullanıcılar artık yeni bir ayrıcalığa kavuşuyor.

WhatsApp Mesaj Raporlama Mümkün Hale Geliyor

WhatsApp kullanıcıları, uygulamanın sadeliğinden dolayı bu konuda şikayetçi olabiliyor. Bu durumda kullanıcılar WhatsApp ile ilgili yeni güncellemeler bekliyor. Bu güncellemelerden birisi de mesaj raporlama üzerine kurulu. Yeni güncellemeye göre artık WhatsApp üyeleri, bir mesajı raporlayabiliyor olacak. Normal şartlarda buna benzer bir özellik bulunuyordu. Bir kullanıcı, istediği bir WhatsApp kullanıcısını seçerek o kullanıcıyı WhatsApp ekibine raporlayabiliyordu. Moderasyon ekibi ise son 5 mesajı görüntüleyerek bu mesajlarda bir sorun olup olmadığını inceleyebiliyordu ve gerekirse işlem uyguluyordu. Bu sistemin işleyişine ek olarak artık gelecekte yeni bir mekanizma ile karşılaşılabilir.

WhatsApp Mesaj Raporlama

WhatsApp mesaj raporlama güncellemesi ile beraber kullanıcı şikayetine ek olarak mesaj şikayeti üzerinde duruyor. Henüz geliştirme aşamasında olan bu özelliğe göre bir kullanıcı, karşı taraftaki kullanıcı ile sohbet ederken eğer raporlanması gereken bir durum ile karşılaştıysa mesaj seçip o mesajı raporlayabiliyor. Bu şekilde moderasyon ekibine yalnızca tek mesaj gönderilmiş oluyor. Eğer mesaj kural ihlali içeriyor ise ekip, gerekli çalışmayı uygulayarak düzenleme yapıyor. Bu sistem sayesinde gelecekte artık raporlama tek mesaj üzerinde uygulanabilir olabilir. Henüz sistemin resmî olarak yayınlanmadığını ifade edelim.

Mesaj bildirme özelliği ile beraber yakın zamanda daha pek çok özellik ile bizleri karşılayan uygulama, yaptıkları çalışmalar ile kullanıcıların ilgi odağı haline gelmeyi başardı. Geliştirilen yeni özelliklerden birisi Android cihazdan iOS cihaza geçip yapma özelliği. Bu özellik ile beraber kullanıcılar, verileri diğer cihaza taşıyabiliyor olacak. Bir diğer güncelleme ise belgelere başlık belirleme özelliği oldu.