TikTok 18+ Canlı Yayın Testlerine Başladı

TikTok 18+ canlı yayın

TikTok 18+ canlı yayın testleri için çalışmalara başladı. Bu konuda önemli bir adım atan firma, kullanıcıların 18 yaş üstü yayınlar yapmalarını sağlayacak.

TikTok, kurulduğu dönemden bu yana pek çok kullanıcının ilgi odağı haline gelen bir sosyal ağ. Son zamanlarda yeni güncellemeler ile adından söz ettiren TikTok, canlı yayınlar konusunda da bazı fikirlere sahipti. Bu fikir yakın zamanda gerçeğe dönüşebilir. Canlı yayın, içerik üreticisinin izleyicilere yayın yapmasını sağlayan bir araç. Bu araç ile beraber hediyeler sayesinde gelir de elde edilebiliyor. Canlı yayın sistemi ile ilgili yapılacak olan güncelleme ile beraber artık bu sisteme yeni bir özellik eklenecek.

TikTok 18+ Canlı Yayın Destekleyebilir

İnternet üzerinde canlı yayın yapan bir kullanıcı, o yayını yetişkin izleyicilere yönelik bir şekilde donatıyor ise bu doğrultuda 18 yaş altı kullanıcıların yayına girmesini istemeyebilir. TikTok, 18 yaş ve üzeri yayınlar için testlere başladı. Buna göre artık 18 yaşın üzerindeki içerik üreticileri canlı yayın yaparken isteğe bağlı olarak bu yayının 18 yaş ve üzeri olduğunu gösterebilecek. Uygulamanın ayarları üzerinden yapılabilecek olan bu ayar sayesinde canlı yayınların 18 yaş ve üzeri izleyicilere hitap edip etmeyeceği belirtilebiliyor.

TikTok 18+ canlı yayın

Bazı kişilerin aklına cinsellik, şiddet içeriği ve çıplaklık gelmiş olabilir. Aslına bakarsak olay böyle işlemeyecek. Burada 18 yaş ve üzeri yayınlardan kasıt 18 yaş ve üzeri yani yetişkin izleyicileri ilgilendiren yayınların yapılması. Yani topluluk kuralları TikTok 18+ canlı yayın içerikleri için de geçerli olacak. Örneğin yetişkinlere yönelik mizah yapıldığını varsayalım. Bu doğrultuda bu seçenek aktif edilebilir ve yetişkinler, yayına girebilir.

Bu özelliğin henüz resmî olarak yayına alınmadığını ifade edelim. Özelliğin ne zaman tam olarak hayata geçirileceği bilinmiyor. Şu anda bazı TikTok üyeleri tarafından özellik test aşamasında yer almakta. Yakın zamanda özelliğin aktif olması bekleniyor.

Yorumlar