Tiktok Arama Sayfalarında Reklam Gösterecek Yeni Özelliğini Test Ediyor

Milyonlarca kullanıcı olan Tiktok, reklam verenleri yakından ilgilendiren yeni bir özelliği test ediyor. Kullanıcıların arama sonuçları sayfasında (Seçilmiş ortaklar için) sponsorlu içerik görmelerini sağlayan bu özelliğin beta testlerini başlattı.

Arama sonuçlarında görüntülenen 4 içerikten biri sponsorlu gönderi olarak görünecek. Bu gönderi arama sonuçları sayfasında “aranan diğerleri” listesinin üzerinde görünecek.

Reklam Etkileşimi Artacak

Tiktok bu güncellemeyle birlikte reklam verenlerin belirli kelimelere özel reklam vermesini sağlayacak. Bu da kullanıcıların direkt olarak ilgi alanlarını hedeflediği için reklam içeriklerine etkileşimin artmasını sağlayacak. Tiktok pazarlama yaklaşımına yeni bir bakış açısı sağlıyor.

Dijital reklam uzmanı David Herrmann; Tiktok’un reklam verenlerin içeriklerine ve kampanyalarına tıklama sağlayan arama terimlerinin bir listesini sunacağını, reklamlar için başka bir potansiyel hedef öğesi ekleyeceğini belirtti.

Buna bağlı olarak reklam verenler uygulama içerisindeki en popüler arama terimlerini bulabilecek, bunu daha sonra içerik planlama ve üretme konusunda yardımcı olarak kullanabilecek ve yeni yol haritaları çıkarabilecek.

Yorumlar