TikTok Çeviri Özelliği Ekliyor

TikTok Çeviri

İzleyiciler, TikTok çeviri özelliği ile beraber artık bazı içeriklerin ne anlatmak istediğini daha iyi bir şekilde anlayabiliyor olacak.

TikTok, zaman zaman aldığı güncellemeler ile insanların uygulamayı en iyi şekilde kullanmasına olanak tanımaya çalışıyor. Yakın zamanda TikTok’un sunduğu yenilikler arasında içeriklere yaş sınırı getirme, +18 yayınlar için yaş sınırı ekleyebilme ve küçük işletmelere destek bulunuyor. TikTok, yaptığı son güncellemede iki yeni özellik hakkında bilgi paylaştı. Buna göre artık TikTok’ta altyazı ve çeviri özelliği bulunacak.

TikTok Çeviri ve Altyazı Özelliği Ekliyor

Dünya insanlarının küresel bir dil ile anlaşması için elinden geleni yapan pek çok şirket mevcut. Örneğin Google, çeviri aracını geliştirerek pek çok farklı dile mensup insanların birbirleriyle anlaşabilmesine olanak tanıyor. Örneğin Google’ın yapay zekası, İngilizce olan bir metin yer alan görseli Türkçeye çevirebiliyor. Bu gibi çeşitli geliştirmeler, bir kişinin dünyanın neresinde olursa olsun iletişim kurabilmesine ve çevresini anlayabilmesine imkan tanıyor. TikTok da bu konuda attığı adım ile dil kavramını küreselleştirme adımı uygulamış durumda.

TikTok Çeviri

TikTok çeviri güncellemesi ile beraber artık insanların yabancı dili daha rahat anlayabilmesini sağlamak istiyor. Örneğin bir video izlerken o videonun İngilizce olduğunu düşünelim. İngilizce bilmeyen bir insan, Türkçe çeviri sayesinde videonun sol alt kısmında altyazıya ulaşabiliyor olacak. Bu şekilde kullanıcılar, videonun ne anlatmak istediğini daha iyi bir şekilde anlayabiliyor olacak. Yeni özelliğin otomatik bir şekilde çalışacağı ifade ediliyor. Yani çeviriler TikTok yapay zekası tarafından otomatik olarak sağlanacak.

Yapılan bir diğer güncellemede videoya eklenen yazıların dillere göre çevrilmesi hakkında gerçekleştirildi. Buna göre artık TikTok’ta video içerisinde farklı dilde bir yazı eklendiyse o videodaki yazı farklı bir dile çevrilerek gösterilebiliyor olacak. Bu sayede TikTok izleyicileri, ana dilinde o videoyu rahatlıkla anlayabilecek. Şunu belirtelim ki bu özellik şimdilik Türkçe, İngilizce, Portekizce, Almanca, Endonezyaca, İtalyanca, Korece, Mandarin Çincesi ve İspanyolca’da geçerli.

Yorumlar