TikTok NCSolutions ile Anlaşma Sağladı

TikTok NCSolutions

TikTok NCSolutions ile anlaşmaya vardı. Peki bu anlaşma ile birlikte TikTok’ta ne değişimi yaşanacak? Ayrıntılar haberimizde yer alıyor.

TikTok, özellikle gençlerin yoğun bir şekilde kullandığı kısa video paylaşım platformu olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Yaptığı çalışmalar ile ilgiyi üzerine çeken TikTok, yakın zamanda önemli bir anlaşmayla bizleri karşıladı. NCSolutions, çeşitli firmalarla çalışan ve dijital pazarlama konusunda önemli bir rol oynayan şirket. Firmanın amacı, reklamların verimliliğini arttırıp markaların kazancının daha da yükselmesini sağlamak. Yani bu şirket, firmalarla anlaşarak reklamların daha verimli bir şekilde işlenmesine olanak tanıyor. TikTok da ortaklık kuran şirketlerden birisi oldu.

TikTok NCSolutions ile Ortaklık Kurdu

İnternet ortamında pek çok reklam ile karşılaşırız. Bu reklamların bazıları işe yararken bazıları yaramayabilir. Reklam verenler, reklam verdikten sonra reklamın ne kadar etkili olduğunu da bilmek ister. Örneğin bir kullanıcı, bir reklam ile karşılaştığında o reklamdaki ürünü satın aldı mı? Reklam kullanıcının işine yaradı mı yoksa gereksiz mi oldu? Bu gibi pek çok soru, reklam verenler için büyük bir öneme sahip. Yani şirketler, gereksiz maliyet oluşturmak istemiyor. NCSolutions da tam da bu konuda reklam verimliliğini arttırarak dijital pazarlamada etkili rol oynamaya çalışıyor.

TikTok NCSolutions

TikTok NCSolutions ile beraber yaptığı anlaşma sayesinde reklam performansını arttırmayı hedefliyor. Yapılan bu ortaklık sayesinde iki firma, önemli adımlar atıyor olacak. NCSolutions, dünya genelinde pek çok marka ile anlaşma sağlayan bir kuruluş. Şirket, makine öğrenimi ve yapay zekayı kullanarak reklam kampanyalarının etkinliğini ölçüyor. Ayrıca kullanıcıların reklamlara geri dönüşü de takip ediliyor. Firma, yalnızca bunları yapmakla kalmayıp verilen reklamın mağazadaki satışları nasıl etkilediğini de izliyor. Bu durum, yapay zeka tarafından hızlıca analiz edilip raporlanıyor.

Bu sistemin amacı, az önce de dediğimiz gibi reklam performansını arttırarak kullanıcılara daha doğru reklamlar göstermeyi sağlamak. NCSolutions kullananlar olumlu sonuçlar ile karşılaştığını açıklıyor. Buna göre ortalama reklam harcama geliri 2,66 dolar olurken 36 kampanyadan 33’ü önemli bir artış sağladı.

Yorumlar