TikTok Para Kazanma Yolları Arttı

TikTok Para Kazanma

TikTok para kazanma konusunda yeni bir yöntem geliştirdi. TikTok üyeleri bu yöntem ile beraber daha fazla gelir elde edebiliyor hale gelecek.

TikTok, son yıllarda büyük bir etkileşim alan önemli platformlar arasında yer edinmiş durumda. Kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği kısa video paylaşım platformu TikTok ile beraber TikTok’un bu özelliği Instagram ve YouTube’da da yer bulmaya başladı. TikTok’ta aslına bakarsak para kazanmak için bazı yollar bulunuyordu. Bunlardan birisi sponsorlarla anlaşmak iken bir diğeri izleyicinin içerik üreticisine hediye vermesiydi. Bunun yanı sıra bazı farklı yöntemler de mevcuttu. Artık para kazanma yolları arasına bir yenisi daha eklendi.

TikTok Para Kazanma Yolları Artık Daha Fazla

TikTok, yakın zamanda Creator Next isminde yeni bir programını duyurmuştu. Bu program ile birlikte içerik üreticileri, izleyicilerde hediye ve ödeme alabiliyordu. Alınan bu ödemeler ise TikTok kullanıcıları için gelir kaynağı sağlıyordu. Bu sisteme başvurmak için en az 10.000 takipçi sınırı belirlenmişti. Şimdi yeni bir sistemin daha geliştirildiği açıklandı.

TikTok Para Kazanma

TikTok para kazanma konusunda kullanıcılara pek çok yol sunmaya gayret eden bir platform. TikTok Pulse olarak isimlendirilen yeni yönteme göre kullanıcılar reklamlardan para kazanabiliyor olacak. Henüz detaylar tam olarak açıklanmadı fakat içerik üreticisi, içeriğinde gösterdiği reklam sayesinde bu işten gelir elde edecek. Uzmanların tahminine göre içerikten önce reklam gözükecek. Ardından izleyici, içeriğe ulaşacak. TikTok’ta çalışan bir personel, yaptığı açıklamada bu özelliğin Haziran ayında Amerika Birleşik Devletleri’nde aktif olacağını ifade etti.

TikTok’un yeni özelliği pek çok TikTok kullanıcısının daha etkili para kazanmasını sağlıyor hale gelecek. Bu özelliği kullanmak için şirketin belirlediği bir şart bulunuyor. Bu şarta göre en az 100.000 takipçiye sahip olan bir TikTok kanalı, TikTok’ta bu özelliği kullanabiliyor olacak. Bununla birlikte TikTok topluluk kurallarına uyan kullanıcılar reklamlardan para kazanabiliyor olacak. Bunun dışında şirketin yaptığı farklı bir açıklama bulunmuyor. Sistemin tam olarak nasıl işleyeceği ile ilgili detayların yakın zamanda ortaya çıkması bekleniyor.

Yorumlar