TikTok, Yerel İçerikleri Göstermek için Yeni Bir Akışı Test Ediyor – “Yakındaki”

TikTok, Yerel İçerikleri Göstermek için Yeni Bir Akışı Test Ediyor – “Yakındaki”

Tiktok, şu aralar kullanıcılara yerel içerikler sunabilmek için “Yakındaki” adında bir yeni bir akışın testini gerçekleştirmekte. Şirketin sözcülerinden alınan bilgiye göre, akış testleri sınırlı kapsamda Güneydoğu Asya içinden seçilen kullanıcılarla ilerletilmekte ve “Takip Edilenler” ve “Sana Özel” akışlarının yanında yeni akışın adıyla sekme olarak sunulmakta.

Şirket sözcüsü, “Bizler her zaman topluluğumuzun değerlerini kazanmak için ve TikTok deneyimini zenginleştirmek için yeni yollar düşünüyoruz” diyerek özellik hakkında kısa bir bilgilendirme gerçekleştirdi.

Özellik ilk olarak sosyal medya uzmanı Matt Navarra tarafından duyuruldu. Özellik şu aralar lokasyon bazlı videoları gösterme yeteneğine sahip; ancak şirketin sözcüsü bu özelliğin henüz çok başlarında olduklarını; ancak ilerleyen zamanlarda bu içeriklerin zenginleştirileceğini sadece videdolarla kalınmayacağını ifade etti.

TikTok şimdi daha fazla kişiselleştirilmiş ve kullanıcının kullanım tarzına uygun içerikleri sunmak için algoritmasını yeteneklendirmeye odaklanmış durumda. TikTok’un bu yeni özelliği Snapchat’teki ve Instagram’daki benzer özelliklere karşı bir hamle olacak.