ABD Başkanı Biden Twitter Platformuna Nefret Kustu

ABD Başkanı Biden Twitter platformuna adeta tüm nefretini kustu. Yıllardır hiçbir ABD Başkanı sosyal medya platformları ile ilgili olumsuz konuşmazdı. Ancak Biden, Elon Musk’ın henüz satın aldığı Twitter hakkında epey olumsuz konuştu. Konuşmada ise sürekli olarak Twitter’ın bir “yalan makinesi” olduğuna vurgu yaptı.

Biden: “Elon Musk Yalan Saçan Bir Platform Aldı”

ABD Başkanı Biden tarafından yapılan açıklamada, Elon Musk’ın tüm dünyaya yalanlar saçan bir platformu satın aldığını dile getirdi. Biden açıklamanın devamında şu ifadeleri kullandı: “Oldukça endişeliyiz. Elon Musk’ın dünyaya yalan saçan bir platformu satın aldığını düşünüyorum. Artık ABD’de tüm bu haberleri doğrulayacak bir editörde yok. Çocukların geleceğinin nasıl tehlikede olduğu apaçık ortada.”

ABD Başkanı Joe Biden tarafından yapılan bu açıklamalar, ABD hükümetinin, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından rahatsız olduğu şeklinde yorumlandı. Hatırlanacağı üzere Twitter’ı satına alan Elon Musk yaptığı açıklamasında, “Twitter’ı özgürlüğün merkezi haline” getireceklerini açıklamıştı. Bundan sonraki süreçte ABD hükümeti ile Elon Musk arasında geçecek olan diyaloglar merak ediliyor.

Yorumlar