Apple, Twitter Reklamlarını Durduruyor

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra sular bir türlü durulmuyor. Musk tarafından alınan pek çok karar gündeme bomba gibi düşmüştü. Öte yandan Twitter şu sıralar mavi tik problemiyle de uğraşırken son darbeyi de Apple şirketinden yedi. The Verge tarafından verilen haberde, Apple’ın marka güvenilirliği sebebiyle Twitter’a verilen reklamların durdurulacağını açıkladı.

Apple tarafından alınan bu karar Twitter’da şok etkisi yarattı. Sürekli gelirlerde kayıp yaşayan Musk, Apple’ın da reklamlarını sonlandırmasından sonra ciddi bir gelir kaybı daha yaşayacak. Henüz mavi tik problemini yeni çözüme kavuşturan Musk, şimdi de yeni bir problemle daha uğraşmak zorunda.

Otomobil Firmaları da Reklamları Durduracak

Apple şirketinin yanı sıra ayrıca birçok otomobil firmaları da Twitter’a verdikleri reklamları durduracaklarını açıkladı. Her ne kadar Twitter son yılların en çok ziyaret edilen sosyal medya platformu olsa peş peşe gelen bu gelir kayıplarından sonra Elon Musk’ın ne tedbirler alacağı merak ediliyor. Musk’ın Twitter yöneticilerini işten çıkarması ve son yaşanan mavi tik kararı sonrası, markaların güvenilirliği ciddi şekilde zedelenmişti.

Yorumlar