Apple Yöneticisi Twitter Hesabını Kapattı!

apple yöneticisi

Bir süredir Apple ile Twitter arasında husumet yaşanıyordu. Bu kavganın ateşini ise ilk Elon Musk ateşledi. Hatırlanacağı üzere Twitter Blue aboneliği satın alan herkese mavi tik verilmişti. Bunun sonucunda birçok sahte hesapta, kurumsal hesapların taklidini yaptı. Apple’da marka bilinirliğinin zedelenmesi ve güvenilirliğin sarsılması sebebiyle Twitter reklamlarına son verdiğini açıklamıştı.

Bu olaydan kısa bir süre sonra Elon Musk’ta altta kalmamak için Twitter’da Apple ile tweet atıldığında “Iphone tarafından gönderilmiştir.” yazısını kaldırdı. Apple’ın Twitter’daki ayrıcalığı da böylelikle son bulmuş oldu. Twitter ile Apple arasındaki savaş ise henüz tamamlanmadı. Çünkü Apple yöneticisi Twitter hesabını kapatarak tepkisini ortaya koydu.

Phil Schiller Tiwtter Hesabını Kapattı

Apple’ın en önemli isimlerinden olan Phil Schiller ise Twitter hesabını kapattı. Yaklaşık 200 bin takipçisi olan Phil, bu kararıyla birlikte adeta Twitter’a göz dağı verdi. 14 senedir kullanılan bu Twitter hesabı, Apple’ın tüm yeniliklerini ve kampanyalarını açıklıyordu. Twitter’ın patronu Elon Musk’ın sonraki adımı ise merakla bekleniyor.

Yorumlar