Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter Hakkında Açıklama Yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter

Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter ile ilgili yeni açıklamalar yaptı. Yapılan açıklamada dikkat çeken detaylardan birisi yeni yasal düzenleme oldu.

Twitter, geçtiğimiz günlerde Elon Musk tarafından satın alınmıştı. Yapılan satın alım sonrasında pek çok yerden bu konuda tepki gelmişti. Tepki veren kurumlardan birisi Avrupa Birliği olmuştu. Avrupa Birliği, yaptığı açıklamada Elon Musk’ın haylaz bir yapısının olmasının Twitter için endişe verici olduğunu belirtmişti. AB’nin yapmış olduğu bu uyarılar sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan da bazı açıklamalar geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter Konusuna Değindi

Bildiğiniz üzere Elon Musk, Twitter’ı almadan önce sosyal medya platformunun büyüme potansiyelinin olduğundan bahsedip bu platformun daha değerli bir yer haline gelebileceğini açıklamıştı. Bunun için Twitter’ın sahibi olan Elon Musk, ifade özgürlüğü konusunda da adım atılacağını ifade etmişti. Bazı uzmanlar, bu düşüncenin kuralların daha gevşek hale geleceğini düşünerek yorumladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter

Suudi Arabistan ziyareti sonrasında basın ile görüşme gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınmasıyla ilgili olay hakkında da yorum yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter platformunun satın alınması konusunda endişeli olduğunu vurguladı. Elon Musk’ın sosyal medya mecrasını satın aldığı için meşrulaştırılamayacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter’ın Trump konusunda neler yaşadığını hatırlatarak Twitter ile ilgili ve aynı zamanda sosyal medya ile ilgili yasal düzenlemelerin yapılacağından söz etti.

Sözlerine kaldığı yerden devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu gibi platformların kullanıcı sayısının oldukça fazla olduğunu vurgulayarak yalan, iftira ve bu gibi olumsuzlukların bu mecralarda yaygın olduğunu dile getirdi. Sosyal medyaya olumlu yaklaşmadığını ifade eden Erdoğan, aynı zamanda bu platformların kenara atılmaması gerektiğini söylerken bunun için yasal düzenlemelerin yapılmasının gerekliliğinin altını bir kez daha çizmiş oldu. Bu konuda yapılması gereken adımların atılması için hızlı bir çalışma gerçekleştirileceğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya platformlarının bir an önce düzene girmesi gerektiğini ifade ediyor.

Twitter ve diğer sosyal medya platformları hakkında çeşitli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni çıkacak olan yasanın nasıl olacağına dair detaylı bir bilgi vermedi. Uzmanlar, bu yasanın sosyal medya kullanıcılarını korumak ve daha adaletli bir ortam sağlamak için yapılacağını düşünüyor.

Yorumlar