Donald Trump Twitter’a Geri Dönü

donald trump twitter

Amerika Birleşik Devletleri’nin bir önceki başkanı olan Donald Trump’ın Twitter hesabı bir süre önce kapatılmıştı. Trump, ABD seçimlerini Joe Biden’a kaptırınca Twitter üzerinden serzenişlerde bulunmuştu. Ayrıca Donald Trump liderliğinde binlerce kişi ABD’de adeta isyan çıkarmıştı. Halkı isyana sürüklediği gerekçesiyle FBI’da olaya dahil olmuştu. Son olarak Donald Trump’ın Twitter hesabı da kapatılmıştı.

Yıllardır kapalı kalan Trump’ın Twitter hesabı ise Elon Musk tarafından açıldı. Ancak Donald Trump, hesabının açılmasından sonra herhangi bir etkileşimde bulunmadı. Kimi analistlere göre Donald Trump’ın bir daha Twitter’a dönmeyeceği iddia ediliyor.

Elon Musk, Donald Trump İçin Anket Düzenledi

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, kişisel Twitter hesabı üzerinden “Donald Trump’ın hesabı açılsın mı?” şeklinde bir anket düzenledi. Düzenlenen bu ankete katılım ise inanılmaz boyutlardaydı. Düzenlenen bu anket tam 234 milyon kişi tarafından görüntülendi. Ankete katılanları sayısı ise 15 milyon oldu.

Ankette oy kullananların %51,8’i Trump’ın hesabının açılmasını istedi. Çıkan sonuca göre Elon Musk’da eski ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabını tekrardan aktif etti.

Yorumlar