Elon Musk, Bankacılık Hizmeti Sunmak İstiyor

Elon Musk, Bankacılık Hizmeti Sunmak İstiyor

Twitter’ın yeni patronu Elon Musk, yeni bir yenilikle daha kullanıcılarının karşısına çıkmak istiyor. Twitter yöneticileriyle birlikte toplantı yapan Elon Musk’ın, bankacılık hizmeti sunmak istediği öğrenildi. Böylesine büyük bir fırsatın mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Musk, çalışanlarına ise bu yönde bir talimat verdi.

Musk’ın hayallerinden biri de Twitter üzerinden bankacılık hizmeti vermek. Bu planını kısa sürede devreye sokmak isteyen Elon Musk’ın, yöneticilerine ve yazılımcılarına bu konuda talimat verdiği öğrenildi. Twitter kullanıcılarının dünyanın neresinde olursa olsun hızlı ve kolay bir şekilde para transferi yapabilecekleri bir sistem oluşturmaya çalıştıklarını duyurdu.

Twitter Hesabına Banka Kartı Eklenebilecek

Elon Musk yaptığı açıklamanın devamında ise her Twitter kullanıcısının hesaplarına banka kartlarını ekleyebileceğini duyurdu. Her seferinde ilginç ve sıra dışı projelerle basının karşısına çıkan Elon Musk’ın bu hayalini gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği ise merak ediliyor. Gelecek dönemde Twitter platformunun nasıl bir yer olacağı da merak ediliyor. Geçtiğimiz günlerde Elon Musk Twitter’ın Wechat gibi bir uygulamaya dönüştürmedik istediğini de açıklamıştı.