Elon Musk, İşletim Sistemi Çıkarabileceğini Açıkladı

Elon Musk, İşletim Sistemi Çıkarabileceğini Açıkladı

Twitter’da sık sık kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Elon Musk, kendisine yöneltilen bir soruya verdiği cevapla birçok şirkete gönderme yaptı. Elon Musk’a “Olası bir ambargo durumunda Apple ya da Google’a alternatif üretebilir misin?” sorusu yöneltildi. Elon Musk ise zorunda kalması durumunda yapacağını belirtti. Böylelikle hem Apple’a hem de Google’a göz dağı vermiş oldu.

Elon Musk tarafından yapılan bu açıklama kafalarda da soru işareti yarattı. Musk’ın akıllı telefon sektörüne mi yoksa IOS, Android gibi bir işletim sistemini mi çıkaracağı gizemini koruyor. Musk’ın bu yönde bir çalışma yapıp yapmadığı da bilinmiyor. Ancak yapılan yorumlarda Elon Musk’ın işini garantiye alan bir kişi olduğunu ve çalışmalara başlamış olabileceği vurgulandı.

Kullanıcılar ise Elon Musk’a Güvenmiyor

Elon Musk tarafından verilen bu cevaptan sonra bazı kullanıcıların yaptığı yorumlarda dikkatlerden kaçmadı. Birçok kullanıcının Elon Musk’ın böyle bir projeyi hayata geçiremeyeceğine inandıklarını açıkladı. Google ve Apple gibi dev şirketlerle rekabet edemeyeceği vurgulanırken Musk’ın sadece gözdağı vermek istediği ifade edildi.