Elon Musk Kapatılan Twitter Hesaplarını Açtı!

elon musk twitter

Her gün farklı konularda gündeme oturan Elon Musk bu seferde kapatılan Twitter hesaplarının tekrardan açıldığını duyurdu. Çeşitli ihlaller nedeniyle kapatılan bu hesapların tekrar aktif olması ise büyük tepkilere neden oldu. Saldırgan tavırlar ve nefret söylemi sebebiyle kapatılan Twitter hesapları da böylelikle tekrardan açılmış oldu. Elon Musk kapatılan Twitter hesaplarını açtıktan sonra Twitter üzerinden ciddi tepkiler aldı.

Hatırlanacağı üzere saldırgan tavırlarından dolayı Babylon Bee, Kathy Griffin ve Jordan Peterson gibi hesaplar kapatılmıştı. Elon Musk yaptığı açıklamada ise ifade özgürlüğü konusunun üzerinde duracaklarını ve bu konuda herhangi bir sınırlama yapmayacaklarını açıklamıştı. Musk, “İfade özgürlüğü konusu bizim için çok önemli hatta ilk önceliğimiz. Yeni politikamız erişim özgürlüğünü kısıtlamıyor. Ancak elbette nefret söylemi içeren ifadelere izin vermeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Donald Trump’a Şimdilik İzin Yok

Donald Trump’ın kişisel Twitter hesabı da nefret söylemi nedeniyle kapanmıştı. Elon Musk yaptığı açıklamada ise Donald Trump’ın hesabının tekrar açılıp açılmayacağı yönünde herhangi bir karar vermediklerini açıkladı.

Yorumlar