Elon Musk Mavi Tik Kararından Vazgeçti!

twitter mavi tik ücreti

Twitter’ın yeni patronu Elon Musk tarafından alınan karara göre tüm mavi tikli hesaplardan aylık 8 dolar alınacağı açıklanmıştı. Büyük infial yaratan bu karardan sonra hükümet yetkilileri dahi devreye girmişti. Tartışma konusu olan mavi tik kararı Elon Musk tarafından şimdi de rafa kaldırıldı. Elon Musk mavi tik ücretleri kararından şimdilik vazgeçti.

ABD Seçimleri Araya Girdi

Alınan bu karar her ne kadar şimdilik gerçekleşmiyor olsa da ABD seçimlerinden sonra bu karar hayata geçirilecek. Bilindiği üzere 8 Kasım günü ABD Kongresi’nde seçim düzenlenecek. Bu seçim ABD için hayati bir öneme sahip. Bu sebepten dolayı Elon Musk mavi tik onayına sahip hesaplardan alınacak olan 8 dolarlık ödeme kararını da seçimden sonraya erteledi.

8 Kasım  Salı günü gerçekleşecek olan seçimden sonra Musk tarafından bu karar her an hayata geçirilebilir. Mavi tikli hesaplardan alınacak aylık ücretler kararının şimdiye kadar gerçekleşmiş olması gerekiyordu. Kongrede seçim yapılacağı için bir süreliğine mavi tikli hesap sahipleri derin bir nefes almış oldu.

Yorumlar