Elon Musk Twitter Alımından Vazgeçti

Elon Musk Twitter

Elon Musk Twitter satın alma işleminde vazgeçtiğini duyurdu. Peki vazgeçme sonrasında neler yaşandı? Gelin hep beraber inceleyelim.

Geçtiğimiz haftalarda Elon Musk, sosyal medya mecrası Twitter’ı satın alacağını duyurup bu konuda çalışmalar yapmak istediğini ifade etmişti. Bir süre sonra Elon Musk ile Twitter arasında bazı sorunlar yaşanmaya başladı. Elon Musk’ın çıkardığı sorunlardan birisi Twitter’ın bot kullanıcı oranı ile ilgili oldu. Yaptığı açıklamada botların belli bir seviyede olması durumunda uygulamayı almayacağını ifade eden Musk, satın alım işlemini uzatmıştı. Yakın zamanda ise Elon Musk’ın Twitter’ı alma işleminin iptal olduğu haberi gündeme geldi. Bununla beraber bazı olaylar yaşandı.

Elon Musk Twitter Alma Kararını Değiştirdi

Bundan birkaç ay önce Elon Musk, Twitter’ı satın alma kararı almıştı. Twitter ise bu kararı onaylamıştı. Bir süre sonra Musk, yaptığı açıklamada platformun kullanıcılarının %20’sinin bot hesap olabileceğini düşündüğü için satın alım işlemleri duraksadı. Bu süreçte bazı olaylar da yaşanmış oldu. Bunlardan birisi Twitter ekibinin 1 milyon civarı spam hesabı kaldırmasıydı. Yaşanan bir diğer olay bazı personellerin işten çıkarılması oldu.

Elon Musk Twitter

Güncel habere göre Elon Musk, anlaşmada yer alan bazı maddelerin ihlal edilmesi sebebiyle anlaşmayı feshettiğini açıklayarak Twitter’ın satın alımından çekilme kararı aldı. Elon Musk, yaptığı açıklamada bunun en önemli sebebinin şirketin bot hesaplar konusunda net bir bilgi vermemesi oldu. Twitter ise bu konuda bir adım atarak Elon Musk’a dava açma kararı aldı. Açılan bu davanın sebebi, Twitter’a göre Elon Musk’ın doğru bilgi vermemesi oldu. Dava ile beraber Elon Musk’ın bu durumu kanıtlaması gerekiyor.

Elon Musk Twitter alımından vazgeçti fakat bu olaylara ek olarak Twitter, çalışanlarına bir mesaj göndererek onlara Elon Musk ile yaşanan olay hakkında tweet atmamalarını istedi. Bu olayların ardından Twitter hisselerinde büyük bir düşüş meydana geldi. Twitter, borsada şu 39 dolardan 36 dolara gerilerken Musk’ın da servetinde bir miktar erime oldu.

Yorumlar