Elon Musk: “Twitter İflas Edebilir”

Elon Musk tarafından yapılan bu açıklama gündeme bomba gibi düştü. Uzun zamandır işlerin iyi gitmediği Twitter’da işler daha da zorlaşıyor. Yapılan pek çok yenilik karşılık bulmadığı gibi üstüne Twitter sürekli reklam verenlerini kaybediyor. Sosyal medya platformunda istediği ivmelenmeyi bir türlü yakalayamayan Musk, Twitter’in yakın zamanda iflas edebileceğini duyurdu.

Musk tarafından yapılan bu açıklama herkeste adeta şok etkisi yarattı. Elon Musk, Twitter’ı henüz satın almadan önce fake hesapların temizlenmesi gerektiğini sık sık dile getirmişti. Bu sayede daha özgür bir platform olacaklarını ifade etmişti. Ancak işler Musk’ın düşündüğü gibi gitmedi ve Twitter sürekli güven kaybetti.

Herkesi Mavi Tik Alması Bardağı Taşıran Son Damla Oldu

Geçtiğimiz günlerde Twitter Blue abonesi olan herkesin mavi tik alması ortalığı iyice karıştırdı. Bütün parodi ve sahte hesaplar mavi tik aldıktan sonra birçok ünlüyü ve markayı taklit etmeye başladı. Güvensiz bir ortam oluşunca da Musk bu kararından vazgeçtiğini açıklamıştı. Twitter’ın eski üst düzey yöneticilerini işten çıkarması ise hala tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Yorumlar