Elon Musk Twitter Reklam Desteği Programını Açıkladı

twitter reklam desteği

Twitter’ı satın almasından itibaren sürekli olarak herkesle tartışan ve kendi düşüncelerini uygulamaya çalışan Musk, pek çok kişinin kendisine tavır almasına sebep oldu. Elon Musk tarafından alınan birçok karar sebebiyle pek çok şirkette Twitter’a reklam vermeyi durdurdu. Büyük şirketlerin bu kararı almasından sonra Elon Musk’ta çok zor duruma düştü. Çünkü Twitter’a reklam veren en büyük 100 şirketin yarısından fazlası reklam vermeyi durdurdu. Twitter reklam desteği programını açıkladı.

Elon Musk daha sonra Twitter’ın büyük kan kaybettiğini görünce kaybettiği reklam verenleri geri kazanmak için çalışmalara da başladı. Elon Musk tüm reklam verenleri geri kazanmak için Twitter reklam desteği vereceğini duyurdu.

Dev Markalara Teşvik Verilecek

Elon Musk’ın kaybettiği reklam verenleri tekrar geri kazanması için çeşitli yollar düşünüldü. Alınan karara göre reklam için 500 bin dolar yatıranlara 1 milyon dolarlık reklam gösterimi sağlanacak. Bunun dışında 350 bin dolar yatıranlara ise %50 fazla gösterim sağlanacak. Son olarak 200 bin dolar yatıranlara da %25 fazla gösterim sağlanacak.

Yorumlar