PlayStation Twitter Konusunda Yeni Karar Aldı

PlayStation Twitter

PlayStation Twitter ile ilgili aldığı bir kararı paylaştı. Paylaşılan yeni karar bazı PlayStation oyuncularını etkileyebilir.

PlayStation, Sony tarafından geliştirilen bir oyun konsolu. Sony, günümüzde özellikle eğlence sektörüne ağırlık veriyor. Sunduğu pek çok şey ile birlikte bizlerin ilgisini çekmeyi başaran şirket, ülkemizde her ne kadar yüksek fiyatlarla oyun satışı yapıyor olsa da abonelik sistemi sayesinde oyuncuların uygun fiyata oyun oynamasına imkan tanımaya çalışıyor. Yakın zamanda alınan bir karar ile birlikte artık PlayStation, Twitter’daki aktifliğini azaltma kararı aldı.

PlayStation Twitter Kararını Duyurdu

Twitter, pek çok alanda sunduklarıyla bizlerin önüne çıkan bir sosyal ağ. Bazı firmalar, Twitter üzerinden destek hesabı oluşturarak müşterilerine bu şekilde yardım etmeye çalışıyor. Bu şirketlerden birisi olan Sony, kullanıcıların PlayStation ile ilgili destek taleplerine Twitter aracılığıyla dönüş yapabiliyor. Yaptığı bu hareket ile pek çok PlayStation oyuncusunun gönlünde taht kuran ve onlara yaptığı yardımlar sayesinde daha güçlü bir bağ kuran Sony, aldığı yeni karar ile bazı oyuncuları üzmüş oldu.

PlayStation Twitter

Buna göre PlayStation Twitter üzerinden destek vermeyeceği bilgisini yayınladı. Paylaşılan bu bilgi ile beraber artık PlayStation kullanıcıları, Twitter üzerinden PlayStation ile ilgili destek talebi oluşturamayacak. Oluştursa da firma, bu konuda yardım etmeyeceğini ifade ediyor. Bu durumun resmî olarak 1 Ağustos 2022 tarihinden itibaren geçerli olacağını açıklayan şirket, bu tarihten sonra artık Twitter’dan destek sağlanmayacağını vurguluyor.

Bazı PlayStation sahipleri, Twitter üzerinden verilen desteğin kendileri için harika bir şey olduğunu ifade ederken bu hizmetin sonlandırılmasını memnuniyet ile karşılamadıklarını da açıklıyor. Açıklanan bu karar ile birlikte etkilenecek olan bu kullanıcılar için bir çözüm önerildi. Sony, artık müşterilerin resmî web sitesi üzerinden destek talebi oluşturabileceklerini belirtti. Şirketin neden böyle bir karar aldığı konusunda net bir bilgi bulunmuyor fakat bazı uzmanlar, bunun nedeninin maliyetleri azaltmak olduğunu açıklıyor. Özetle artık kullanıcılar, Sony’nin resmî web sitesinden destek talebi oluşturmak zorunda kalacak.

Yorumlar