Tweet Düzenleme Herkese Ücretsiz Olacak

Tweet Düzenleme Herkese Ücretsiz Olacak

Twitter’ı satın alan Elon Musk yeniliklerine bir yenisini daha ekliyor. Tweet düzenleme hakkının artık herkese ücretsiz bir şekilde verileceği ifade edildi. Buna göre bundan sonra yayınlanan tweetler artık düzenlenebilecek.

Bilindiği üzere Twitter’da bir paylaşım yapıldığı zaman bu paylaşım üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmasına müsaade edilmiyordu. Tweet düzenleme yetkisi şimdiye kadar yalnızca Twitter Blue yani mavi tikli hesaplar tarafından kullanılabiliyordu. Yapılacak olan bu yeni düzenlemeyle birlikte artık herkes paylaştığı tweetleri düzenleyebilecek.

Herkese Ücretsiz Olacak

Elon Musk Twitter’ı satın aldıktan sonra birtakım düzenlemeler yapılacağının da sinyallerini vermişti. İlk olarak şirket çalışanlarının çoğunun işine son veren Musk daha sonra mavi tikli hesaplardan ayda 8 dolar alınacağını duyurmuştu. Para değeri düşük olan ülkelerde ise bu rakamın düzenleneceğini dahi açıklamıştı.

Elon Musk şimdi ise tweet düzenleme yetkisinin herkese verilmesini sağlayacak. Yalnızca mavi tikli hesaplar tarafından kullanılabilen düzenleme yetkisi bundan böyle herkes tarafından ücretsiz olarak kullanılacak. Bu değişikliğin ne zaman hayata geçirileceği ise merak ediliyor.