Twitter Apple Etiketini Kaldırıyor!

Yakın zamanda Apple yaptığı açıklamada adeta Twitter’a savaş açmıştı. Apple bu açıklamasında, Twitter’a verdiği reklamları kaldıracağını açıklamıştı. Bilindiği üzere Elon Musk tarafından Twitter Blue aboneliği alan herkese mavi tik verilmişti. Bunu duyan binlerce sahte hesapta yalnızca 8 dolar vererek mavi tik sahibi olmuştu. Binlerce mavi tikli sahte hesap ise birçok kuruma ait paylaşımlar yapınca ortalık karışmıştı.

Sahte mavi tikli hesaplar şirketlerin güvenilirliğine zarar verdiği için Apple’da reklamlarını kaldıracağını açıklamıştı. Bu olaydan sadece birkaç gün sonra ise Elon Musk, Apple’ın Twitter’daki ayrıcalığını kaldırmak için çalışmalara başladı.

“Iphone Tarafından Gönderildi” İfadesi Kalkacak

Iphone kullanıcılarına özel olan bu etiket, kısa zaman sonra gösterimden kalkacak. Bilindiği üzere Iphone cihazlarla paylaşılan tweetlerin alt kısmında “Iphone tarafından gönderildi” ibaresi yer alıyor. Elon Musk’ta almış olduğu bu kararla birlikte resmen Apple’a savaş açtı.

Şimdiye dek aldığı radikal kararlarla adından sıkça söz ettiren Elon Musk’ın bu kararından sonra Apple’ın nasıl bir karşı cevap vereceği ise merak ediliyor.

Yorumlar