Twitter Araştırma Raporu Paylaştı

Twitter Araştırma Raporu

Twitter araştırma raporu yayınladı. Paylaşılan raporda pek çok kısım dikkat çekti. Raporun önemli detayları haberimizde.

Twitter, zaman zaman yaptığı çalışmalar ile gündeme geliyor. Daha önce içerik üreticileri için bir kılavuz yayınlayan ekip, şimdi de bir rapor yayınlayarak yaptığı araştırmadan söz etti. Bu araştırma, özellikle sosyal medya etkileşimleri ile uğraşanlar için oldukça faydalı olabilir.

Twitter Araştırma Raporu Yayınladı

Twitter, markalar ile tüketiciler arasında yaptığı bir araştırmada tüketicilerin markalar ile ilgili olan etkileşimini inceledi. Takip edilen bu durum ile birlikte tüketiciler ile markalar arasında nasıl bir etkileşimin olduğu ortaya çıktı. Bu çalışma Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan, İngiltere ve Meksika’da 9.600’ün üzerinde tüketicinin takip edilmesiyle gerçekleşti. Raporda yer alan açıklamalardan birisi anket katılımcıları ile ilgili oldu. Buna göre ankete katılanların %92’si marka, ürün veya hizmet incelerken onunla ilgili yorumlar aradığını belirtiyor. Yani kullanıcılar, o şeyin kalitesi konusunda değerlendirmelere yer veriyor.

Twitter Araştırma Raporu

Twitter’da pek çok marka reklam çalışması gerçekleştiriyor. Her bir marka, elinden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyor. Hazırlanan bir diğer raporda Twitter kullanıcılarının bir ürünü almadan önce düşünmenin ne kadar önemli olduğuna yer verdi. Buna göre ürün alımı öncesinde kullanıcıların %71’i düşünürken erken aşamada %55 düşünceli kitle bulunuyor. Ürün alındıktan sonra aklında bazı düşünceler kalan %43’lük bir kesim mevcut.

Twitter araştırma raporu daha pek çok inceleme ile bizlere farklı şeyler de sunuyor. Bunlardan birisi de insanların bir markayı, ürünü veya hizmeti neye göre hatırladığı. Yapılan çalışma ortaya koyuyor ki bir ürün çok kötüyse veya çok iyiyse daha çok akılda kalıyor. Buna göre çok kötü olan bir ürün %49 oranında hatırlanırken çok iyi olan bir ürün %86 oranında hatırlanmış durumda. Bunun yanı sıra orta segmentte ürünler ise %10 civarı bir akılda kayma payına sahip. Bu rapora göre insanlar, uçlarda kalan şeyleri yani çok iyi veya çok kötü ürünleri daha çok hatırlıyor.

Yorumlar