Twitter, Askıya Alınan Hesapları Açıyor!

elon musk twitter

Geçtiğimiz günlerde çok tartışılan bir karara daha imza atan Elon Musk, ABD seçimlerinden hemen sonra Donald Trump’ın hesabını devre dışı bırakmıştı. Şeffaflık ve özgürlük politikalarına çok dikkat ettiğini her fırsatta açıklayan Musk, birkaç gün önce Donald Trump’ın hesabının tekrar açılıp açılmayacağını anket yaparak Twitter kullanıcılarına sundu. Twitter kullanıcılarının ciddi bir kısmı ise Donald Trump’ın hesabının açılması yönünde oy kullandı. Daha sonra Elon Musk bu anket sonucuna göre eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabını açtı.

Twitter’da Kapanan Hesaplar Tekrar Açılıyor

İlk olarak Donald Trump’ın hesabını açan Elon Musk hızını alamadı ve diğer kapanan tüm hesaplar için girişimlere başladı. Twitter’da hesabı kapanan tüm hesapların tekrar açılıp açılmayacağı ile ilgili anket düzenleyen Musk, %72 evet cevabından sonra tüm hesapların açılacağını duyurdu. Ankete ise toplam 3 milyon 162 bin kişi katıldı.

Anket sonucundan sonra Twitter hesabından duyuru yapan Elon Musk, “Halk seçimini yaptı. Önümüzdeki hafta af gelecek” ifadelerini kullandı.

Yorumlar