Twitter Bitmoji ile Daha Eğlenceli Olacak

Twitter Bitmoji

Twitter Bitmoji ile beraber kullanıcılar daha eğlenceli bir sosyal ağ ile karşılaşıyor olacak. Peki bu sistem neyi amaçlıyor? Nasıl kullanılıyor?

Twitter, ülkemizde ve dünyada gündemi takip etmek amacıyla yoğun bir şekilde kullanıma sahip bir web sitesi. Bu doğrultuda bu zamana kadar pek çok kişi tarafından sevilerek kullanılan sosyal ağ, son zamanlarda elde ettikleri başarılarla ve güncellemelerle haberlere çıkıyor. Elon Musk’ın satın alma konusunda çaba sarf ettiği bu platform, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bitmoji olarak adlandırılan bu özellik ile birlikte artık platform, daha eğlenceli bir hal almaya başlayacak.

Twitter Bitmoji, Dijital Karakter Oluşturmaya İmkan Tanıyor

Metaverse ve dijitalleşme dönemi, meyvelerini yavaş yavaş veriyor. Bu doğrultuda pek çok firma, çeşitli adımlar atıyor. Tam olarak metaverse olarak adlandırılmasa da buna benzer bir özellik Twitter kullanıcılarına sunulabilir. Bildiğiniz üzere metaverse ile birlikte dijital ortamda insanların kendine has bir kimlikleri ve görünüşleri yer alır. Bu kimlik sayesinde diğer kullanıcılar, o kişiyi rahatlıkla tanıyabilir. Twitter da buna benzer bir sisteme ayak uydurma kararı aldı ve Bitmoji özelliğini geliştirmeye başladı.

Twitter Bitmoji

Twitter’da kendi görünüşünüzü yansıtan bir dijital karaktere sahip olmak ister miydiniz? Bitmoji ile birlikte bu amaçlanıyor. Twitter, farklı bir uygulama olan Bitmoji ile beraber ortak bir projeye adım atarak Twitter üzerinde dijital karakter oluşturmaya ve bu karakteri kullanmaya imkan tanıyabilir. Twitter Bitmoji özelliği ile beraber bir kullanıcı, kendi profil görüntüsünü seçip Bitmoji oluşturma talebinde bulunabiliyor olacak. Sonrasında ise kullanıcıya özel bir dijital karakter üretilecek. Bu şekilde çalışacak olan sistem sayesinde kullanıcı, adeta metaverse evrenine ayak basmış gibi olacak.

Peki Bitmoji sistemi ne işe yarayacak? Bu konuda da sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Pek çok kullanıcı, Bitmoji ile beraber nasıl bir değişiklik olacağını merak edebiliyor. Bitmoji, kullanıcıların kendi dijital karakter görünümlerini oluşturmasını sağlıyor. Bu karakterleri kullanabilecek olan Twitter kullanıcısı kamera ile çekim yaparken, çıkartma gönderirken veya çeşitli uygulama ve oyunlarda bu sistem ile karşılaşabilecek.

Yorumlar