Twitter Blue Aboneliği Tekrar Ertelendi!

twitter blue aboneliği

Milyonlarca insanın büyük bir merakla beklediği Twitter Blue aboneliği, bilindiği üzere 29 Kasım tarihinde tekrar aktif edilecekti. Ancak Elon Musk tarafından yapılan son düzenlemeyle birlikte Twitter Blue aboneliğinin bir süre daha ertelendiğini duyurdu. Bu haber kullanıcılarında tepkisini çekti. Çünkü Twitter Blue aboneliği uzun zamandır erteleniyor.

Elon Musk’ın neden böyle bir karar aldığı ise sonradan ortaya çıktı. Bilindiği üzere APP Store, Twitter’dan %30 oranında komisyon alıyor. Elon Musk ise Apple’a bu komisyonu vermemek için Twitter Blue aboneliğini önümüzdeki süreçte tekrardan aktif edecek.

Apple ile Twitter Arasındaki Gerginlik Devam Ediyor

Elon Musk tarafından Twitter Blue aboneliğinin ertelenmesi ve Apple’ın %30 komisyonundan olması büyük bir tepkiyle karşılandı. Henüz Apple tarafından bir açıklama yapılmasa da özellikle kullanıcılar adeta Elon Musk’a ateş püskürdü. Kendi ticari ilişkileri için kullanıcıları ikinci plana attığını savunan Twitter kullanıcıları, Elon Musk’ın kişisel Twitter hesabına hücum etti. Bilindiği üzere Twitter aboneliğinin aylık ücreti 8 dolar. Bu abonelik ile birlikte Twitter kullanıcıları birkaç basit şartı sağladıkları takdirde onaylanmış rozet hakkı elde edecek.

Yorumlar