Twitter Blue Yine Ertelendi

Twitter’ın patronu Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Twitter Blue projesini bir süre daha rafa kaldırdıklarını açıkladı. Twitter Blue aboneliği satın al tüm kullanıcılara mavi tik verilmişti. Yaşanan bu olay büyük ses getirdi. Çünkü sahte hesaplar mavi tik alıp, kurumsal hesapların taklidini yapmaya başladı. Yaşanan bu durum üzerine birçok marka Twitter’a yüklendi ve Elon Musk’da bu özelliği devre dışı bıraktı.

Yaşanan bu talihsiz olaylardan sonra Twitter Blue sistemi bir türlü dikiş tutturamadı. Haftalardır kapalı kalan Blue aboneliğinin ne zaman tekrardan açılacağı ise bilinmiyor. Elon Musk tarafından yapılan açıklamada Blue aboneliği için bir süre daha beklenilmesi gerektiği ifade edildi.

Önce Sahte Hesap Sorunu Çözülecek

29 Kasım günü Twitter blue aboneliğinin başlatılması gerektiğini vurgulayan Musk, şimdilik bu projeyi süresiz ertelediklerini açıkladı. Musk yaptığı açıklamanın devamında ise öncelikle sahte hesaplarla ilgili problemin çözülmesi gerektiğini vurguladı. Sahte hesapların mavi tik almasının önüne geçildikten sonra tekrardan Twitter Blue aboneliği sistemi hayata geçirilecek.

Yorumlar