Twitter Çalışanları, Başarısız Olacaklarını Düşünüyor

twitter çalışanları

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra gündemden Twitter düşmüyor. Twitter’ı satın alır almaz ilk işi tüm üst düzey yöneticileri kovmak olan Musk, bu kararından sonra da birçok sansasyonel kararlar alarak tepkileri üzerine çekti. Twitter çalışanları ise Twitter’ın bundan sonraki süreçte başarılı olacağına inanmadıklarını dile getirdi.

Twitter çalışanlarının %89’u Twitter’ın başarısız olacağına inanıyor. Blind üzerinden düzenlenen ankete katılan Twitter çalışanları,  Elon Musk’tan sonraki dönemin başarısız olduğuna inandıklarını da dile getirdiler. Ayrıca bundan sonraki süreçte de Twitter’ın başarılı olacağına da inanmadıklarını açıkladılar. Twitter çalışanlarının yalnızca %1’lik kısmı işten atılmaların doğru olduğuna inanıyor. Kalan %99’luk kısım ise işten çıkarılmaların haksız ve doğru olmadıklarını dile getirdi.

6 Yıllık Çalışan Tek Bir Tweet Yüzünden Kovuldu

6 sene boyunca Twitter’da çalışan Eric Frohnhoefer isimli kişi, Elon Musk’ın attığı bir tweete cevap yazdığı için kovuldu. Musk’ın gönderisine yorum yazan Eric’e yanıt yine Elon Musk’tan geldi. Elon Musk tek bir kelime yazarak Eric’i etiketledi. O kelime de “Kovuldun” oldu.

Yorumlar