Twitter Çalışanları İstifa Etti!

Twitter Çalışanları İstifa Etti!

Dün Twitter’ın patronu Elon Musk tüm çalışanlarına bir mail gönderdi. Gönderilen bu mailde Twitter ofisinin pazartesi gününe kadar tüm girişlere kapatılacağını duyurdu. Bu karardan sonra Elon Musk’ın tüm çalışanlarını gözden çıkardığı düşünüldü. Ancak durum tamamen farklıymış. Elon Musk aldığı bu karar ile çalışanlarına taahhüt imzalatmak için gözdağı verdi. Bu karadan sonra Twitter çalışanları istifa etti.

Twitter Çalışanları İstifa Etti ve Ortalık Karıştı!

Elon Musk tarafından gönderilen mailde ofisin pazartesi gününe kadar kapatılacağı ortalığı yangın yerinde çevirdi. Kıdemli personellerinde aralarında bulunduğu birçok kişi Twitter’dan istifa ettiğini duyurdu. Böylelikle Twitter çalışanları istifa etti ve Musk’ı çok daha zor günler bekliyor olacak.

Elon Musk’ın “Twitter 2.0” ismini verdiği yeni çalışma koşullarını tüm personellere imzalatmak istediğini önceden açıklamıştı. Birçok Twitter çalışanı ise bu duruma tepki göstererek yeni iş sözleşmesini imzalamayacaklarını ifade etmişti. Bu süreç boyunca Twitter çalışanları da Twitter platformunu zarara uğratmak için birçok yolu denedi. Elon Musk’da yaşanan tüm gelişmeleri takip ederek bu isimler üzerinde yoğunlaştı. Bu isimlerin istifa etmeleri için adeta mobbing uyguladı. Twitter çalışanları istifa etti ve bu mobbinge daha fazla dayanamadılar.