Twitter Çalışanları Sırayla İşten Kovuluyor

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması tüm dünyanın gündemine oturdu. Bu olay kadar konuşulan bir diğer konu ise Twitter çalışanlarının sırayla işten kovulmaları oldu. Elon Musk tarafından elde edilen bilgilere göre işten çıkarmaların artarak devam edeceği ifade edildi.

Lavabo ile Sinyali Vermişti

Hatırlanacağı üzere Elon Musk Twitter’ı satın aldıktan sonra Twitter’ın binasına elinde lavaboyla girdi. Herkes bu görüntünün ne anlam taşıdığını merak ediyordu. Twitter’da çalışan pek çok kişinin işten çıkarılmasından sonra Musk’ın bu görüntüyle ne demek istediği şimdi çok daha net bir şekilde anlaşılıyor. Elinde lavaboyla Twitter binasına giren Musk, büyük bir temizlik yapılacağının da sinyallerini vermişti.

Tüm Yöneticiler Kovuldu!

Elon Musk’ın en ses getiren hamlesi ise Twitter’ın tüm üst düzey yöneticileri kovması oldu. Tüm kıdemli yöneticiler işten çıkarıldıktan sonra kamuoyu tarafından Elon Musk günlerce eleştirildi.

Elon Musk pek çok şirket çalışanına bugün mail gönderileceğini açıkladı. Bu açıklamadan sonra kimlerin işten çıkarılıp çıkarılmayacağı ise adeta merak konusu oldu. Twitter çalışanlarının ise gergin bekleyişi bugün de sürüyor olacak.

Yorumlar