Twitter Çevreler Özelliği Sayesinde Kullanıcılara Ayrıcalık Sunuyor

Twitter Çevreler Özelliği Sayesinde Kullanıcılara Ayrıcalık Sunuyor

Twitter çevreler özelliğine kavuştu. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar artık Twitter’ı daha da özelleştirebiliyor hale gelecek.

Günümüzde Facebook, LinkedIn ve Instagram gibi pek çok sosyal medya platformu mevcut. Bunlardan birisi de Twitter olarak bizleri karşılıyor. Twitter, internet kullanıcıları arasında sıklıkla tercih edilmese de yani popüler siteler arasında ilk 10’da yer almasa da gündemi takip etmek isteyen pek çok kişi Twitter’ın nimetlerinden yararlanıyor. Sunduğu pek çok ayrıcalık ile hızla gelişme kaydeden sosyal medya uygulaması, son zamanlarda çeşitli yenilikler ile insanların dikkatini çekiyor. Bu yeniliklerden birisi de çevreler özelliği olarak ortaya çıktı.

Twitter Çevreler Özelliği Eklendi

Twitter’ın yeni özelliğinden bahsetmeden önce bu özelliğe benzer bir özelliğe sahip Instagram’ın yakın arkadaşlar sisteminden söz etmek gerekiyor. Instagram’ın yakın arkadaşlar özelliği sayesinde kullanıcılar, yalnızca yakın arkadaş olarak belirlediği gruba paylaşım yapabiliyor. Bu özelliğe benzer bir özellik geliştirme kararı alan Twitter, çevreler isminde bir özellik ile sosyal medya kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Twitter Çevreler

Twitter çevreler özelliğiyle beraber Twitter üyeleri kendi çevresini belirleyebiliyor olacak. Kullanıcı, belirlediği çevreyle birlikte bu takipçilere görünen paylaşımlar yapabilecek. Örneğin bir Twitter kullanıcısı çevresine 10 kişi ekledi. Sonrasında bu gruptaki kullanıcılar için gönderi paylaştı. Gönderiler yalnızca bu kullanıcıların akışına düşecek. Diğer kullanıcılar gönderi ile karşılaşmayacak. Bununla birlikte açıklanan bir diğer detay çevrelere eklenebilecek kişi limitinin 150 olarak belirlenmesi oldu. Yani bir kullanıcı 150’nin üzerinde kişiyi bu gruba ekleyemiyor olacak.

Henüz bu özelliğin tam olarak yayınlanmadığını ve geliştirilme aşamasında olduğunu belirtelim. Yakın zamanda kullanıcıların bu özelliğe kavuşabileceğini açıklayalım. Twitter, yaptığı açıklamada bazı tweetlerin herkes için olduğunu fakat bazılarının yalnızca seçilen kişiler için olabileceğini dile getirirken bu sebeple çevreler özelliğinin eklendiğini belirtiyor. Bu özelliğin henüz test aşamasında olduğunu söyleyen şirket, aynı zamanda bazı kullanıcıların bu özelliği şimdiden kullanabileceğini dile getirdi. Bu özellik, takipçiler dışında yakın arkadaşların olabileceği bir yer olarak kullanılabilir. Bunun yanı sıra farklı amaçlar için de tercih edilebilir.