Twitter Covid-19 Politikasını Tamamen Değiştirdi

twitter covid-19

2019 yılında hayatımıza giren koronavirüs sebebiyle dünya genelinde olağanüstü kararlar alındı. Ülkeler tarafından alınan bu kararlar dışında aynı zamanda sosyal medya platformları da birtakım değişikliğe gitti. Twitter Covid-19 kapsamında yalan yanlış bilgilerin paylaşılmasını bir süre önce yasaklamıştı. İnsanların yanlış bilgi edinmemesi ve doğru yönlendirilmesi amacıyla bu karar alınmıştı.

Alınan bu karar yıllardır başarılı bir şekilde uygulandı. Koronavirüs ile ilgili gerçek dışı tüm bilgileri paylaşan hesaplar hakkında işlemler yapıldı ve mesajlar kaldırıldı. Covid-19 konusunda tolerans göstermeyen platformların başında yer alan Twitter, böylelikle uygulamış olduğu bu yasağı da artık tamamen kaldırdı.

“Yanlış Yönlendirme Politikası Artık Uygulanmayacak”

Bilindiği üzere Covid-19 ile ilgili yalan bilgileri paylaşan hesaplar ya uyarılıyordu ya da hesaplar kapatılıyordu. Elon Musk ise bu yasağın artık son bulması gerektiğine inandığı için Covid-19 yanlış yönlendirme politikasının artık uygulanmayacağı açıklandı. Twitter Covid-19 politikasını tamamen değiştirdiği için pek çok kesim tarafından da hedef alındı. Alınan kararın yanlış olduğunu savunanlar, Covid-19 ile ilgili gerçek bilgilere artık ulaşamayacaklarını açıkladı.

Yorumlar