Twitter, Dijital İçerik Yasası’na Uymazsa AB Ülkelerinde Yasaklanacak!

dijital içerik yasası

Dünyanın en popüler sosyal medya platformu olan Twitter, kötü haberler almaya devam ediyor. Twitter’ın AB şartlarını karşılamaması durumunda AB ülkelerinde erişime kapatılacağı uyarısında bulunuldu. Aldığı radikal kararlarla adından sıkça söz ettiren Elon Musk, bir ültimatomda AB’den yedi. Neredeyse arasının iyi olduğu ülke ve şirket kalmayan Twitter, adeta patlamaya hazır bir bomba gibi.

AB tarafından yapılan açıklamada, Twitter’ın yeni patronu olan Elon Musk’ın kurallara uyması gerektiğinin altını çizdi. Aksi takdirde Twitter’ın Dijital İçerik Yasası’na uymaması durumunda AB genelinde yasaklanabileceği vurgulandı.

Thierry Breton Elon Musk’ı Uyardı

Avrupa Birliği Endüstri Yönetici Thierry Breton yaptığı açıklamada, Twitter’ın geleceğinin pek parlak görünmediğini dile getirdi. Elon Musk ile bir araya gelen Breton, Twitter’ın AB Dijital İçerik Yasası’na uyması gerektiğini söyledi.

Breton, Twitter’da kapanan hesapların keyfi bir şekilde tekrardan açılmaması gerektiğini de belirtti. Öte yandan Twitter’ın çok kapsamlı bir şekilde denetlenmesi gerektiğini de vurguladı. Twitter’ın yapması gereken pek çok işi olduğunu da açıklayan Breton, sürecin titizlikle incelendiğini açıkladı.

Yorumlar