Twitter Gelirleri Adeta Çakıldı!

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra ünlü platformda işler yolunda gitmiyor. Twitter yöneticilerinin işten çıkarılmasından sonra birçok reklam veren ise tepkilerini ortaya koymak için kendilerini bu sürecin dışında tutma kararı aldılar.

Tüm yöneticilerle birlikte Twitter’ın CEO’sunu da görevden alan ünlü isim Musk, boşalan CEO koltuğuna ise kendisi oturdu. Twitter’a yatırdığı 44 milyar dolayı kısa süre içerisinde geri almak istediğini açıklayan Elon Musk, Twitter üzerinden gelir elde edebilmek için kolları sıvadı.

Mavi Tikli Hesaplar Para Ödeyecek

Musk tarafından yapılan ilk değişim mavi tikli hesaplar üzerinden oldu. Buna göre mavi tiki bulunan hesapların aylık 8 dolar ödemesi kararlaştırıldı. Alınan bu karar çok fazla tepki çekse de Musk kararından geri adım atmadı.

Elon Musk tarafından yapılan açıklamada ise, bazı aktivist grupların reklam verenler üzerinde baskı oluşturduğunu ve Twitter’ın önemli bir gelir kaybını kaybettiğini açıkladı. Yapılan bu açıklamadan sonra reklam verenler üzerinde baskı oluşturmaya çalışan grupların kim olduğu ise herkes tarafından merak konusu oldu.

Yorumlar